Başkan Özcan ve ekibi Vatandaşa kulak verdi...

  • 28.12.2023 12:40


Gazetemize gelen davet üzerine 28 Aralık tarihinde sabah saat 09.00 da Belediye Başkanımız Tanju Özcan'ın vatandaş buluşmaları kapsamında düzenlediği kahvaltı için Bolu Belediyesi Karaçayır  Sosyal Tesislerindeki yerimizi aldık.
Vatandaşlar saat 08.50 de gelmeye başladı. Vatandaşları Belediye Başkan Yardımcıları karşıladı. Saat 09.15 gibi konuklara Başkan Tanju Özcan'ın biraz sonra gelecegi duyuruldu. Saat 09.28 gibi Belediye Başkanı Tanju Özcan geldi. 
Kahvaltının ardından vatandaşların sorunlarını dile getirdiği bölüm başladı. 
Önce mikrofonu Belediye Başkanı Tanju Özcan, alarak vatandaşlara teşekkür etti. Bu toplantıların faydalarını anlatan Tanju Özcan, "Yapılan hizmetlerde bu tür vatandaş- Belediye buluşmalarından yararlanıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkürler ederim" dedi.
Esnafın, kaldırımların yüksek yapılması ve sıkıntılara yol açtığını bildirmesi, 
Vatandaşların istekleri ise çöplerin alınması, Belediye otobüslerinin zamanında  gelmemesi, ücretler, araç park alanları, şehir  trafiği, yaya geçitleri,  yapılan hizmetlerin saatleri ve reklam vergileri , el ilanlarından alınan Belediye ücretleri oldu. Başıboş köpeklerin fazlalığı konusundaki şikayete ise Başkanın  belediyenin fazla yapabileceği bir şey yok, bir dönem panter Emel yüzünden Belediye Başkanı  Yüksel Ceylan bir hafta belediyeye gelememişti!.. cevabı oldu.
 En çok dikkat çeken ise İlimizde festival ve özel günlerin yapılması isteği oldu.
Bir ilin hareketliliği için ise bu festival ve özel günlerin esnafımıza özellikle bu dönemlerde büyük kazanç sağladığı belirtildi. 
Yapılan spor müsabakalarında, özel turnuvalarda,şehirde her zaman Ticaret hacminin genişlemesi ile sonuçlanmaktadır. 
Özellikle son bahar aylarında yapılan bu festival ve organizasyonlarında İlimizde Ticaret hacmi yükselmektedir.  Özellikle Patates Festivali,  yapılabilir. Yine Bolumuzun meşhur dağ fındığı şekeri, Bolu çikolatası, çam kolonyası, Abant Nilüferi kolonyası gibi ilimize has ürünlerin de yer aldığı özel günler yapılabilir.  Evet Bolu Belediyesi bu gibi konularda faaliyetlerini sürdürebilir. 
Bolunun ismi her alanda kullanılabilir.  
Hayırsever Bolu insanlarını tanıtan park ve  parklar yapılıp bu insanların doğum dan ölüme yaşamlarını anlatan köşeler oluşturulabilir. Bu bir ahde vefa olduğu kadar bu insanları bir teşvik de olacaktır. 
Vatandaş bulusmasından dolayı  Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı ve ekibini kutlarım.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız