Herkes Kazandı...

  • 23.10.2023 20:04


Bolu il Milli Egitim Müdürlüğü, Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Turizm Otelcilik Lisesi tarafından düzenlenen  Osmanlı Mutfağı konulu yarışmada 18 il den gelen okullar hünerlerini sergiledi. 
Yarışmaya Türkiye’nin önde gelen Turizm ve Aşçılık dalında eğitim veren önde gelen okulları katıldı. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Duayen Aşçılar yer aldı.  
Özellikle yaptığı 7,5 metreye 2,5 metre boyundaki baklava ile Quines rekorlar kitabına giren Gaziantep'li 75 yaşındaki Mahmut Dolmacı Usta da jüri üyesi olarak katılması, yarışmaya katılan Öğretmen ve veliler ile öğrenciler arasında heyecana neden oldu. 
Bolumuza kazandırdığı artı değerler ile dikkatleri üzerine çeken Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve  Teknik Anadolu Turizm Meslek Lisesi Müdürü Ayhan Vural beye teşekkürü borç bilirim .
Bu yıl 2.defa yapılan Osmanlı Mutfağı konulu yemek yarışmasında okullardan gelen öğrenciler hünerlerini sergiledi. Kendilerine olan güvenleri, jüride ki birbirinden kıymetli Aşçı başını lezzetli yemekler, tatlılar ve şerbetler arasında değerlendirmede zor anlar yaşadılar. Öğrencilerin kendilerine  güvenleri artarken, kazanç hanelerine yarışma tecrübesi olarak artı yazıldı. 
Öğretmenlerinin de böyle bir yarışmada öğrencilerini takip etmeleri ile öğrettikleri bilgileri nasıl değerlendirdiklerini görme fırsatı doğdu bu da onlar için kazanç oldu. Zengin ve lezzetli olan Osmanlı Mutfağı da lezzetlerini tekrar ortaya çıkartarak kazanç hanesine artı  yazdırdı. Verdikleri eğitim ve öğretim ile 18 Mesleki ve Turizm alanında öğrenciler yetiştiren okullar isimleri ile öne çıktı bir artı değer oluşturdu. Yarışmayı düzenleyen Bolu il Milli Egitim Müdürlüğü ve Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki  ve Teknik Anadolu Turizm Meslek Lisesi ev sahipliği ve organizasyondaki başarısıyla hanesine bir artı yazdırdı.
Bence Turizm alanında personel arayan her müessese bu yarışmalara katılan öğrencileri takibine alması kendileri açısından büyük kazanç olacaktır. 
Bence burada  yapılan  derecelerden çok bu güzel organizasyonlara katılım burada elde edilecek tecrübe her elemana ayrı bir değer katacaktır.
O yüzden bu tip organizasyonlarda emeği geçen herkesi kutlarım. 
Bence yarışmanın 1.si katılan tüm okullar.
Yarışmada yapılan bir dikkatsizlik te Trabzon dan katılan ekibin isminin takdim edilmemesidir. Fark edilerek , sonradan tekrardan taltif edilmesi de olayın tatlıya bağlanması da bence olayın başka güzelliği olarak akıllarda kalmasını sağlamıştır. 
Bence, gökten herkese birer ödül düşmüştür, 
Lezzetli yemekleri hazırlayan, tatlıları, şerbetleri öğreten, hazırlayan, tadan, izleyen, bu yazıyı okuyan herkes bu ödüllendirme den memnun kalmıştır.
Saygılarımla...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız