Bolu Belediyesine ait "Masal Park Restaurant ve Cafe" de Irkçı Söylemler...

  • 10.08.2023 15:24


Bolu Belediyesine ait şirket tarafından işletilen Masal Park Restaurant ve Cafe'de Sudi Arabistan ve Bahreynden gelen turistlere Su bile verilmemesini haber yapan gazeteci arkadaşım Bülent Velioğlu'nu kutluyorum.  Haber de yazan konu gerçekten üzücü bir gelişmedir. Irkı, dini, rengi ne olursa olsun insanın yaşaması, yemesi-içmesini hiç bir şekilde engellenemez . Bu insan hakları evrensel beyannamesine aykırı bir davranıştır. İnsanlığa aykırıdır. Kaldı ki haber de guruba renk, ırk ayrımı yapılarak hizmet verilmemiş bu da yetmezmiş gibi şoför ve rehbere ücreti ödemek şartı ile istediğiniz servis yapılabilir denilmesi de insanlığa aykırı bir davranıştır. Burası kamunun yani Bolu Belediyesine  ait  Bolu bel A.Ş ye ait  ticarethanedir. Böyle bir yanlış hareketin hiçbir mazereti olamaz.
Olayı haber alır almaz müdahale eden ve gruba hizmet vermek için girişimde bulunan şirket Genel Müdürü Özgür Yıldız'ı kutluyorum. Fakat bu işin sorumlularına gerekli uyarının yapılmasını ve sorumlulara ceza verilmesini,kamuyla paylaşmasını istemekteyiz.  
Güzel, ucuz hizmet veren bir yerin böyle bir hatayı yapması çok garip bir olaydır. Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın gerekli uyarıyı yapacağına inanıyorum.
Evet 15 günlüğüne Boluya gelen Sudi Arabistan ve Bahreynli grup Abant , Gölcük ve Yedigölleri gezdikten sonra Boluya geldi. Kılıçaslan Mahallesinde bulunan Masal Park Cafe ve Restauranta giden gruba burada yabancılara satış yapılmadığı söylendi. Yemek servisi, içecek servisi yapılmadı. Şoför ve rehbere ose ücreti karşılığında hizmet verileceği söylendi. Bunu haber yapan Gazeteci Bülent Velioglu ise olayın kamu tarafından duyulmasını sağladı. Gazeteci Bülent Velioğlu'nu kutlarım.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız