Bolu'ya Yakışmayan "çöp" Kokusu ...

  • 20.07.2023 16:48


Bolu yıllardır çevredeki illere nefes alınacak oksijen deposu diye anlatılır. Turizm organizasyonlarında tanıtım için Valilik , Bolu Belediyesi ve ildeki turizmle ilgili vakıflar, dernekler  tanıtım fuarlarına katılırlar. Amma  velakin Bolu'da  bulunan çöp toplama alanından yayılan çöp kokusuna bir türlü çözüm bulunmaz. Yaz aylarında buradan yayılan çöp kokuları Aşağısoku, Yukarısoku, Sağlık,  Dodurga, Sarıcalar, Salıbeyler, Çakmaklar, Beşkavaklar,  Kültür, Alpağut ve Alpağutbey mahallelerine yayılan-hissedilen koku milleti bezdiriyor. 
Hani Bolu'ya kazandırılan ışıklı, yürüyüş ve oyun alanlarının bulunduğu medarı iftarımız olan Kuvay-ı Milliye caddesinde sabah ve akşam saatlerinde yürüyüş yapan,  spor yapan hava almaya çıkan vatandaşların ortak sikayeti olan çöp kokusu. 
Evet sevgili okurlarım önceliği Bolu'nun havasını düzeltmek olan, insanların aday olacağı ve bu sözünü yerine getireceği bir "BELEDİYE BAŞKANI" olacaktır.  Havası "kötü kokan" bir yeri ne kadar güzel yapsanız, cennete çevirmeniz bir şey ifade etmez güzel kokan bir ilde yaşamak herkesin hakkıdır diye düşünüyorum. Belki de Tanju Başkan bu kötü kokuyu duymamak için Ankara'ya yürütmüştür.  Eee tabi bunu CHP 'de dönüşüm adıyla taçlandırması kaçınılmazdır. Hani kendi söküğünü dikmeyen terzi başkasının söküğüne kulp taktığı gibi. 
Lafı fazla uzatmadan hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım. Güzel kokan cennet bir Bolu da yaşamak dileğiyle...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız