Seçimin kaybedeni ve kazananı...

  • 15.05.2023 19:20


Evet sevgili okurlarım,  şunu bilmenizi isterim ki, bu seçimin galibi Milliyetçi,  muhafazakar çizgide hareket eden bu milletin değerlerine saygılı davrananlar kazanmıştır.  
Bu konuda Milliyetçi çizgisini bozmayan MHP, bu seçimde sahtekar araştırma şirketlerini yalancı çıkarmıştır.  Çünkü çoğu şirket "%5- 6 anca alır" dedikleri MHP her şeye rağmen yüzde on buçuk gibi bir oy alarak Milliyetçi-muhafazakar insanları temsil yetkisinde 50 nin üzerinde milletvekiliyle temsil hakkı elde etmiştir.  Bu arada Kamuoyu şirketlerinin % 60 larla kazanacak iddiasıyla yayın yaparak insanların  rehavet duygusuna kapılmalarına sebep olup, % 45 lere çakılan Kılıçdaroğlu ilk turda seçimin kaybedeni olmuştur. 
Elbette 2. Tur' da ne olur bilinmez ama, Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan, bence kazanmaya daha yakın durmaktadır.
Bence Türkiye de seçimlerin kaybedeni şişirdikleri sonuçlar nedeniyle Kamuoyu araştırma şirketleridir. Bu şirketler yaptıkları, Kamuoyu Araştırmalarını  daha dikkatli ve kapsamlı olarak yapmaları gerektiğini ortaya koydu. 
Bu arada seçimlerin diğer bir kazananı da Yeniden Refah Partisi oldu, Cumhur İttifakı Çatısı altında seçime girerek milletvekili çıkarması      birlikten kuvvet doğar sözünü birkez daha doğruladı. Seçimin kaybedeni bence siyaset değil, ekonomik olarak bir çok alanda düşüş oldu, Borsa da % 6 lık bir düşüş yaşandı, Dolar ve Euro yükselişini sürdürdü. Altın da da yükseliş devam etti.
15 gün sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 2 aday yarışacak, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’ndan hangisi bu ülkeyi 5 yıl daha yönetecek onu 13 gün sonra göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız