Tozlu Sandıklardan Usta Ceketler-1

  • 5.04.2023 17:26

Sizlere Mengenli Fotoğrafçı Hüseyin Varlık, evlatları Varol Varlık, Merve Varlık Turan ile Korhan Süren tarafından uzun emekler verilerek hazırlanan "Duayen Şeflerden Tadında Hikayeler ve Tavsiyeler" adlı kitabı anlatacağım.
Bu kitap Mengenli Fotoğraf Sanatçısı Hüseyin Varlık tarafından çalışmalarına başlanan bu eşsiz eser daha sonra babalarının vefatı ile yarıda kalan çalışmalarını tamamlayan Öğretmen Varol ve Öğretmen Merve kardeşlerin meslektaşları Korhan Süren ile birlikte tamamladıkları eserdir. Kitabın başında " Yüzyıllardır Mengen'in aşçı başkenti olma yolunda emeği geçen tüm aşçılara ve Mengen'e ithaf edilmistir" sözü sizi karşılıyor.
Kitabın arka kapağında ise " Bu kitapta, yüzyıllardır işini özenle ve severek yapan binlerce aşçı yetiştiren, Turkiye'nin aşçı merkezi Mengen'in değerli şeflerinden bazılarıyla yapılmış röportajları ve onların anılarını okuyacaksınız. Uzun yıllara dayanan tecrübelerini samimiyetle paylaşan ustaların eşsiz hikayeleri bu kitap aracılığıyla, geleceğe birer anı olarak kalıyor. " diyerek devam ediyor.
Birbirinden değerli 44 usta arasında Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Türkiye 'de izbirakan siyasi liderlerin ve sanatçıların aşçıları ile yurt içi ve dışında birçok otel ve zincir otellerde şeflik yapmış  Türk mutfağının tanıtımında büyük katkıları olan ustaların katkılarını, yaşadıklarını bulabileceğiniz bir baş altı kitabı basılmış. Bu kitapta emeği geçen herkesi kutlarız.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız