Kızılay Vatandaşın Yanında...

  • 26.03.2023 15:50

Hepimiz biliriz kan lazım Kızılay,  Deprem olur Kızılay, Yangın olur Kızılay,  Sel baskını olur Kızılay. Her zaman yanımızda ki Kurumdur.

Hilal-i Ahmer Cemiyeti olarak kurulan ve Osmanlı İmparatorluğunun sonlandırılmasına rağmen ayakta kalan büyük bir kuruluştur Kızılay...


Kızılay olarak devam eden ve gerektiğinde 7 den 70'e değil beşikten mezara tüm herkesin yardımına koştuğu bir kurum halen daha insanımıza zor zamanında destek olmayı sürdürüyor. Bazıları çıkıp diyor ki kurum yardım yapmıyor satış yapıyor.

Şimdi kurumdan satış neden istenmiş birisi veya başka bir kurum yardım yapmak için bedelini ödeyerek çadır almış.  Bunda bence yadırganacak bir durum yok.

Kızılay bunu ihtiyacı olan vatandaşa satarsa o zaman yanlış olur. Yoksa yardım eden kişi veya kuruluş satın alıp yardım ederse sıkıntı olmaz.

Kızılay dünyada da birçok yerde deprem, felaketlere koşturuyor ve anında ulaşıyor du. Ülkemizde Kızılay 6 Şubat depreminde Afadla birlikte hareket etmiştir.  

İsim olarak biraz geri planda kalmıştır. Yoksa Kızılay bu ülkede hiç bir zaman yardım etme konusunda geç kalmaz. Bolu' da Kızılay 500 kişiye her akşam   iftar veriyor. Bolu'nun  hayır  sever,  sevilen insanlarının yaptırdığı Ahmet -Solmaz  Baysal Öğretmenevinin salonunda yapıyor.


Ben böyle bilir,  böyle söyler, bu şekilde inanırım.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız