2022 de Seben Solaklar Kayaevlerindeydik. 

  • 1.01.2023 18:14

Ak Parti İl Başkanlığı  2022 yılını Seben Solaklar Restaurantta yaptığı basın buluşmasıyla değerlendirdi. 30 Aralık  2022 de Seben Solaklar Kayaevlerindeydik. 
Restaurantın bahçesinde bizleri bekleyen dostlar ile oynadıktan sonra  kapıda bizleri karşılayan  Sayın Ak Parti İl Başkanı Suat GÜNER ve Seben Belediye Başkanı Fatih KAVAK ile selamlaştıktan sonra içeriye geçtik. Burada kalabalık bir basın ve partili grubu vardı.
Yemekten sonra basın mensuplarının isteği ile toplantı başladı. Milletvekilleri Arzu AYDIN,  Fehmi KÜPÇÜ, İl Başkanı Suat GÜNER ve Seben Belediye Başkanı Fatih KAVAK önlerinde klasörler, dosyalar ile iyi hazırlanmış görünüyordu. Yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında ilk konuşmayı il Başkanı GÜNER yaptı. Ardından sözü alan Seben Belediye Başkanı Fatih KAVAK Sebenlilere Doğal gazın 2023 te geleceği mujdesini verdi. 21 km uzunluğundaki Kınıkçı kanyonu hakkında da bilgiler veren Başkan KAVAK 6,5 zorluk derecesinde ki Kanyonun sonunda kilise kalıntısının bulunduğunu kilisenin restorasyonu için gerekli çalışmaların yapıldığı bilgisini verdi. Kültür Turizm Bakanlığı’na bilgi verildigini acikladi.Guzderesi kanyonunada seyir terası yapılacağı müjdesini verdi.
Seben de kurulan çöp ayrıştırma tesisinden elde edilen katı yakıtın da çimento fabrikalarında kullanıldığı bilgisini verdi. 
Milletvekili Arzu AYDIN ise sitem ederek başladı konuşmasına Karadeniz de bulunan gaza inanmayanların olmasına hayret ettiğini ve anlam veremediğini ifade etti. Milletle hemhal olamamış bir zihniyetin göstergesi olarak vurguladı.  Kılıçdaroğlu’nun  EYT ile yaptığı açıklamalarada bir anlam veremediğini belirtti. Vatandaşın dün nasıl yanındaysak bugünde, yarında  yanında olacağız diyerek seslendi. 
Milletvekili Fehmi KÜPÇÜ ise 1 milyon doların üzerinde bir bütçe yaptıklarını ifade etti.420 milyar TL  doğal gaz ve elektrik sübvanse edildiğini vurgulayan KÜPÇÜ,  çıkartılan doğal gaz 25 yıllık bu ülkenin ihtiyacını karşılayacak düzeydedir. Çanakkale ve İstanbul boğazından geçen ticari gemi sayısı 80,90 bin civarında bunun ekonomimize katkısı ise kanal İstanbul projesi ile milyarlarca dolar olacaktır ama malesef bunu anlamak istemeyen insanlar var. İstanbul hava alanı içinde bir çok şeyler söylendi. Yok bataklık denildi. Rüzgarlı denildi uçakların inip kalkmasına müsait değil denildi ama biz dinlemedik ve yaptık şimdi dünyada 5. Avrupa'daki 1.hava alanına sahibiz diyerek sözlerini sürdürdü. Ardından gelen bir soru üzerine sözü alan Seben Belediye Başkanı Fatih KAVAK "Seben Gölü turizm tesisleri için ise sizlerin katılımıyla tesislerimizi Nisan ,Mayıs aylarında hizmete açacağız" diyerek müjde verdi.
Toplantının son kısmı ise "MALUM ŞAHIS" ile geçti.  Milletvekili Arzu AYDIN seçimden bu yana MALUM ŞAHIS ile sürekli olarak gerilim oluştuğunun altını çizdi ve "bu gerilim inanın benden kaynaklanmıyor " diyerek cevaplandırdı.
Yapılacak ve yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığının  tesisleri hakkında da bilgiler verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız