Ah Yedigöller, Vah Yedigöller...

  • 21.11.2022 12:45


Yedigöller doğa harikası bir cennet, ama adeta oraya gidip bu cenneti görmek için ise cehennem azabı çekmek gerekir. Yollar mı asfalt ama virajlarda baş döndürüyor. Eeee , her güzelliğin bir zahmeti vardır! Amma, bu güzelliğe değer mi? Bi giden pişman bir de gitmeyen pişman.  Bizim doğal cennet diye tabir ettiğimiz Yedigöllere...
Yedigöller yıllardır kendisini görmek, güzel vakit geçirmek için gelen misafirlerini ağırlamakta artık bu yükü kaldırmakta sıkıntı yaşanan güzide yerlerden bir tanesi. 
Burada filmler yapıldı. Belgeseller çekildi,  hatta adına Nükhet Duru hanımefendi şarkılar söyledi.  
Bolu denilince akla ilk gelen bölgelerden biridir Yedigöller...
Fotograf tutkunlarının mutlaka gidip- görüp resimlerini çektikleri bu bölgemiz artık kendisini aşkla seven insanlardan bunalan sevgili misali yoruluyor, yoruyor...
Ne yapmamız gerekir, yapmamız gereken  araç trafiğine kapatarak buraya yakın bir bölgede otopark yapıp, buraya ya teleferik ile ulaşım sağlamalı ya da ring midibüsleri ile seferlerle insanları buraya taşımalı.
Bu işin başka çözümü yok gibi aksi halde trafik kilitlenir. Ya kavga -dövüş millet birbirini kırar, güzel geçecek bir gün zehir olur. İnsanlar Yedigöller deyince kötü bir anı ile ayrılır,  yada güzel anılarla. 
Tercih devletimizin böyle güzel projeleri yapmalarını istemek bizden, yapması da devletimizden.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız