YEDİGÖLLER FOTOĞRAF TUTKUNLARINI AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR...

  • 10.11.2022 19:46


Biz Bolulular olarak Abant , Gölcük, Akkayalar ve Yedigöller kendimiz ve  misafirlerimizi de severek getirip- gösterdiğimiz  ve vakit geçirdigimiz yerlerdir. Özellikle Yedigöller 1978 den bu yana ya yılda bir yada 2-3 sefer gidip gördüğüm güzelmi güzel harika mekanlardan biridir benim için ve gidip görebilen şanslı insanlar için. 
Doğa bu kadar cömert davranmış ki Yedigöllere özellikle sonbaharı yaşadığımız şu günlerde.
Yeşili, sarıyı, kahverengiyi, kırmızı ve maviyi o kadar güzel vermiş ki yaradan insanın büyülenmemesi imkansız gibidir adeta. O nedenle kendimi şanslı hissederim her Yedigöller'e gidişimde. 
79 yılında ailecek gitmiştim o zaman babamın görevi nedeniyle Orköy Bolu il Müdürlüğünde çalışıyordu, bir hafta sonu  gittik. O zamanlar Yedigöller daha bakirdi.O zamanlar balıkları gölde yüzerken görebilir, göl kenarında çay demleyip içebilirdiniz. Ya da Yedigöllerde bulunan balık haneden aldığınız alabalıklar kızartıp yiyebilirdiniz. Daha sonra 2000'lere geldiğimizde yangın tehlikesi nedeniyle gündüz piknik için gelenlere ateş yakmak yasaklandı!.. Haklı olarak. Yalnızca kamp yapmaya gelip yeri belirlenen insanlara gece belirlenen yerde ateş yakmak şartı ile izin  veriliyor.
Milli park olan ve her Bolu'lunun görmesi için bu yıl Belediye Başkanlığının aldığı kararla hafta içi araç ve kumanya sağlanarak Yedigöllere geziler düzenlendi. Buradan katkısı olan herkese teşekkür ederim.Biz de geçen hafta eşimle birlikte Yedigöller'e geziye gittik. Çok harika bir şekilde  rehber eşliğinde gezdik. 
Bu gezimiz mevsimin sonbahar olması nedeniyle çok verimli geçti. Bolu Belediye önünden başlayan gezimiz şoför ve rehberimizin ilgisi ile çok harika geçti. Kendilerini kutlarım. Yedigöller her zaman güzel ve gezinin hafta içi olması da, hem rahat gezip-görmemizi sağladı. Yedigöller fotoğraf tutkunlarını ağırlamaya devam ediyor .
Fırsatı kaçırmayın derim özellikle Bolu Belediyesinin bu hizmeti, Bolu halkı için bulunmaz bir Nimettir!..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız