Bir Ak Parti Klasiği...

  • 5.10.2022 11:58

Ak Parti iktidara aday olduğunda takvimler 2002 yılını gösteriyordu.

Bazı isimler Ak Partiyi barajı geçecek mi?  diye merak ederek sorguluyor,  sorgulamanın ötesinde küçük görerek barajı geçeceği şüpheli gözlerle bakıyordu.

Bolu özelinde ise Ak Parti ilk girdiği seçimi 3-0 alarak, hizmet yarışına hızla başladı.

Önce Abdullah Gül Başbakanlığın da çalışmalara başlandı.

Bu çalışmalar hızla devam ederken İstanbul Eski Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan siyasi yasağının kalkması ile arabanın dümenine Başbakan olarak geçti.

Bu geçişle birlikte adeta bir sihirli el değmişçesine ekonomi güzel gidiyor, ülkede bolluk, rahatlık her şey yolunda gidiyordu.

Ta ki 2016 yılında yaşanan 15 Temmuz darbe girişimine gelinceye kadar.

Memlekette birçok şey değişmiş, darbeciler tutuklanmış, yaptıkları hainliklerin cezasını çekmek için mahkûm edildiler. 

Türkiye ekonomisi darbe girişimiyle yara almıştı.

Bunlarla uğraşan devletimiz başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde seçimlere gitti.

Bu seçimlerden de galip çıkan Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan, dünyayı etkileyen 2020 yılında da Korona illetiyle karşılaştı.

Yaklaşık 3 yıldır dünya ekonomisini alt üst eden bu salgın hastalık, hükümetimizin uyguladığı sağlık politikası nedeniyle en uygun şekilde atlatıldı.

Şimdi 2022’nin son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde altın, euro ve dolar yükseliyor, ekonomik olarak sıkıntılar yaşanıyor.

Tüm siyasi partiler gibi Ak Parti de 2023 seçimlerinden güçlü çıkmak için çalışmalara başladı.

Bolu'da da çalışmalara start  verildi.

Parti eski seçilmişleri, yenileri ile tüm kadrolarla Hampthon Hilton da toparladı.

Burada Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katıldığı, açılış konuşmasını tüm basın kuruluşları takip etti.

 Bakan Kasapoğlu yapılan çalışmaları bir bir sıraladı.

Bolu' da yapılan çalışmalara Hilton Hampthon Otelde, parti de görev alan bay, bayan ve gençlik teşkilatları ile halen göreve devam eden üyeler katıldı.

Toplantıya önceki dönem ve görevdeki Milletvekilleri, Bakan yardımcıları, Bolu'yu üç dönem yöneten  eski Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz, belediye meclis üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, il genel meclis  üyelerinin katıldığı toplantıya partili gençler ve üyeler yoğun ilgi gösterdi.

Toplantıda gözlerimiz önceki dönem Milletvekillerinden Ali Ercoşkun beyi aradı.

Halen TBMM'de Bolu'yu temsil eden vekillerimiz Arzu Aydın ve Fehmi Küpcü'nün hazır bulunduğu toplantıda Gençlik Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bazı açıklamalarda bulundu.

Neydi bu açıklamalar bir göz atalım.

Gençlik Spor Bakanı  M.Muharrem Kasapoğlu  "Ak Parti kurulduğu günden beri vatandaşa hizmeti ön plana alan anlayışını sürdürmüştür. 85 milyona hizmeti ön plana alan politikalarıyla halkımızın desteğini almıştır.

Yüksek öğretim de yurt kapasitesini artırarak ilk etapta yüzde seksen olan yerleştirme kapasitesini yüzde 95'lere çıkararak rekora ulaştık. 21 yıl önce yurt başvurusu yapanların yüzde 15'i ancak yurtlara yerleşebiliyordu. Bolu da 1.596 yurt yatak kapasitesini  12.656 ya  ulaştırdık. Yurtlarda beslenme yardımı 25 liradan 60 TL 'ye çıkartılmıştır.

Ödemesi geciken kredilerle ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Bolu ilindeki Spor tesisi sayımızda 16 dan 50 ye ulaşmıştır. Bolu ilimiz özellikle gençlerimiz için kamp merkezi olmuştur. 

Bolu ilimiz Doğa sporları, salon sporları ve özellikle Kartalkaya kış sporları açısından cazibe merkezidir." dedi.

Özellikle İlimizde yapılan olimpik havuz açılışı ile ilgili de konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, bu tesislerimizde binlerce insanımızın yüzmekte olduğunu belirtti.

Ak Parti Teşkilatlarının Bolu ve ilçelerinde de çalışmalara katılacak olduğu vurgulandı.  

MKYK üyeleri, milletvekilleri ve partililer Ak Parti hükümetinin icraatlarını vatandaşa anlatarak sahada daha güçlenerek ellerini kuvvetlendirerek , 2023 seçiminden galip ayrılmayı hedefliyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız