Aydın yapılanları anlattı

  • 10.06.2022 14:19

Bolu Ak Parti Milletvekili Arzu Aydın İlimizde hükumetin yaptıklarını ve yapacaklarını ifade eden bir açıklama yaptı.  Hepimizin malumu yapılanları bir görelim.
Bolu Milletvekili Arzu Aydın İlimizin yüzde 65 nin Ormanlarla  kaplı olduğunu ifade ederek yatırımların turizm de ilimizin hak ettiği yere geleceğini vurguladı.
    Bolu Milletvekili Aydın,  "Bolu %65 orman varlığıyla tüm Türkiye’de nam salmış Abant ve Gölcük başta olmak üzere 100’den fazla göl ve göletleriyle, kış turizminin vazgeçilmezi Kartalkaya’sıyla dört mevsimin bir arada yaşandığı iklimiyle vatanın ender coğrafyalarından birine sahiptir. Bununla birlikte Bolu sakin, mutedil, akılcı, Hakk’ın ve haklının yanında duran insan keyfiyetiyle de yaşanabilir bir şehir olma özelliği de taşımaktadır. Bolu Turizm Bakanlığımızın girişimleriyle Köroğlu Dağları turizm gelişim planının ihaleye çıkmasıyla doğanın ve doğal yaşamın korunmasına azami önem gösterilerek yeni turizm tesislerine kavuşacak olmasıyla da turizm kenti olma yolunda hızla ilerleyecektir. Tüm bunlara ilave olarak AK Parti hükümeti olarak şehrimize yapılan yatırımlarda hız kesmeden devam etmektedir. 
Son olarak Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ilimize 40 okulumuzun güçlendirmesi için ödenek, yeniden yapılmak üzere 32 derslikli Gazipaşa İlkokulu, Altındağ Kız İmam Hatip Lisesi'ne 150 kişilik pansiyon, ilçelerimize yapılmak üzere 7 adet bağımsız anaokulu, Özel Eğitim Anaokulu, sayısı 5’i bulacak Elektronik Sınav Merkezi, Mengen ilçemizdeki Aşçılık Lisemize 100 kişilik kız öğrenci pansiyonu, 1 Bilim Sanat Merkezi, Gerede ilçemize spor kompleksi, Dörtdivan ilçemize Meslek Yüksekokulu, İl geneli okullarda kullanılmak üzere 15 milyon TL olmak üzere 750 milyona yakın ödenek Bolu’muza gelmiştir. 
Yine Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapımı tamamlanan Kapalı Yüzme Havuzumuz hizmete açılacak olmakla birlikte; Seben ve Mudurnu ilçelerimize Gençlik Merkezleri yapılmıştır. Yine Bolu Merkez de 2. Gençlik merkezimizin Kalıcı Konutlar mevkiinde yapılması planlanmış, çeşitli yerlerde kullanılmak üzerede Merkez, Mengen, Dörtdivan, Yeniçağa ve Seben İlçelerimize 30 Milyon TL ödenek aktarılmıştır.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından yaptırılan Millet Bahçemiz tamamlanmak üzere olup Bolu Büyük Sanayi Sitesi projesinin ise ihalesi yapılmış yüklenici firma ile sözleşme imzalanmış ve yer teslimi yapılmıştır.  Yapımı ise en kısa sürede tamamlanacaktır. Bolu Merkeze yapılacak olan TOKİ’nin yeri ile ilgili tespit yapılmış olup ihalesi 16 Ağustos 2022 tarihinde yapılacaktır. Mengen ilçemizde yapımı tamamlanan konutların anahtar teslim töreni ise bu ay içinde gerçekleşecektir. Bugüne kadar ilçelerimize, çöp kamyonu, kepçe, yol süpürme aracı, vidanjör, arazöz, sokak iyileştirmeleri ve millet bahçeleri yapımında kullanılmak üzere 200 Milyona yakın ödenek ve aracın gelmesine vesile olunmuştur. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan yardımların tutarı ise yıllık yaklaşık 1 Milyar TL civarındadır.
Tarım ve Orman Bakanlığımızca sadece 2021 yılında yaklaşık 90 Milyon TL tarımsal destekleme ödemeleri yapılmış, Orman Genel Müdürlüğü tarafından yine yaklaşık 30 milyon yatırım yatılmış ve son 18 yılda Bolu’daki orman varlığı 443 Bin Dekar artırılmıştır. Doğa Koruma ve Milli Parklara yine son yılda 2.5 milyon TL ödenek gönderilmiştir. "diyerek yapılan hizmetleri anlatmıştır.
BOLU BELEDİYESİNİ ELEŞTİRDİ...
Milletvekili Arzu Aydın 'Malum şahıs' olarak adlandırdığı Belediye Başkanı Özcan'a yüklendi...
Aydın "Bu arada Bolu’nun yeni bir Kadın Doğum Hastanesi ihtiyacına binaen önce mevcut yerine hastane yapılması planlanmış ancak Bolu Belediyesi mevcut alanı Meclis kararıyla yeşil alana çevirdiğinden Kalıcı Konutlar mevkiinde merkez ünite yanında planlama yapılmış ancak belediye bu yer için de emsal olmasına rağmen kat yüksekliği vermemektedir. Bu konuda yargıya başvurulmuş olup sonuç beklenmektedir. Aynı şekilde yıllardır eğitim veren Gazipaşa İlkokulunun yerine yeni bir okul binası yapılması için Milli Eğitim Bakanlığımız ödenek göndermiş olmasına rağmen Bolu Belediyesi aynı şekilde çocukların eğitim alacağı okula bile izin vermemiştir. Ancak ne acıdır ki Bolu’ya yapılması planlanan ödeneği hazır bu ve benzeri projelere onay vermeyen belediye, olmayan projelerinin engellendiği bahanesinin arkasına sığınıp beceriksizliğine kılıf uydurma çığırtkanlığı yapmayı da alışkanlık haline getirmiştir.
Belediye yaptığı son bütçede gelir kalemlerinden biri olarak gayrimenkul satışlarını göstermiş  AK Parti Belediyesi tarafından kendisine emanet edilen yerlerden birinin yalnız bir kısmını 90 milyona satmıştır ancak bu gelire rağmen yapacağını duyurduğu konut projesine başlayamamış, projesi bizim zamanımızda çizilen Belediye İş Merkezinde ve bedelini vatandaştan toplayarak yaptığı Zübeyde Hanım Camii’nde inşaatlar tamamen durmuştur. Yöresel ürün pazarı diye başlanan yer ise inşaat halindeyken çökmüştür. Daha vahim bir hal ise Bolu Merkez ilçenin 80 bin metre küplük arıtmaya ihtiyacı varken belediye yaptığı yanlış hesaplamayla 35 bin metre  küplük arıtma tesisini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın ilgili kuruluşu İller Bankasından aldığı 30 Milyon TL ile 2021 yılında yapmıştır. Lakin bu hesap ve planlama hatası yüzünden hali hazırda arıtma tesisini çalıştıramamaktadır. Bu  nedenle tüm pis su arıtılmadan Büyüksu’ya salınmakta olup bu durum yaklaşık 50 tane köye ve dolayısıyla çevreye zarar vermektedir daha ötesi belediye görevini yapmadığı halde şahıslardan, köylerden özel idareden ve şirketlerden arıtma bedeli tahsil etmeye devam etmekte olup hem görev ihmali yapmakta hem de haksız kazanç elde etmektedir.
Ancak Bolu bu haldeyken belediyecilik haricinde her konuyla gündeme gelmeyi hayat felsefesi haline getiren Bolu Belediye Başkanı ki biz kendisine malum şahıs diyoruz, Bolu’nun güzelliklerle anılan adını kirletmeye devam etmektedir. Kendisinden tüp bebek tedavisi için yardım isteyen kadını anlatırken kullandığı ima dolu ifadeler yetmezmiş gibi son olarak kadın belediye Meclis üyemize yönelik kullandığı sözlerle aile yapısına, mahremiyetine ve kadına saygısıyla bilinen memleketimin insanlarını rencide etmiş ve utandırmıştır. Malum şahıs 21.07.2018 tarihinde attığı tweette Genel Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu’na “hak hukuk diyeceksin delegeye baskı yapacaksın hatta tehdit edeceksin” diyerek Sayın Kılıçdaroğlu’nun hak hukuk tanımayan, tehdit ve baskıyla hareket eden biri olduğunun altını çizmiş ve kamuoyuyla paylaşmıştır. Malum şahıs 2 gün önceki paylaşımında ise yine Genel Başkanına “yüreğin yetiyorsa aday ol, denildiği halde sessiz kalıyorsun yoldan çekil ben aday olayım” diyerek seslenmiş ve sayın Kılıçdaroğlu’nu korkmakla ve hatta korkaklıkla itham etmiştir. Bu yazıda Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alarak kullandığı cümlelere  ise ‘Bir narsistin günlüğündeki ifadeler’ kitabının bir bölümünden alıntı olduğunu düşündüğümüzden cevap vermeye bile gerek görmemekteyiz hatta cevabı  zul olarak gördüğümüzden yalnızca haddini bil diyerek gülüp geçeriz.
Lakin burada önemli olanın  önce Ankara ve İstanbul sonra Bolu Belediye Başkanlarının tüm siyasi edep ve disiplin kurallarının dışına çıkarak kiminin Türkiye gezisine çıkması kiminin sosyal medyadan açıklama yapması kiminin istemem yan cebime koy tavrına sessiz kalan yani kendi belediye başkanlarına bile söz geçiremeyen bir genel başkanın ülke yönetimine talip olması vakası olduğuna da dikkat çekmek isteriz. Zira kendi parti örgütü tarafından bile kaile alınmayan sayın Kılıçdaroğlu’nun hangi dirayet ve duruşla ülkenin dış politikasına yön verebileceğini ya da bu zihniyetin hangi otoriteyle terör örgütleriyle mücadele edebileceğini sormak isterdik. Lakin 6+1 ilk masada PKK’ya terör örgütü diyemeyenlerin olduğu düşünüldüğünde zaten ne CHP Genel Başkanının ne de belediyelerinde terörle bağlantılı kişileri çalıştıran belediye başkanlarının böyle bir derdi olmayacağı da elbette ayniyle vakidir.
Değerli vatandaşlarımız Bolu gibi küçük bir il için anlattıklarımız aslında parçaya bakıp bütünün görülebilmesi için önemlidir." diyerek eleştirilerini dile getirmiştir.
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız