İlimiz Son dönemde Bakan ve Bakan Yardımcılarına Ev sahipliği Yapıyor...

  • 28.03.2022 14:11

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun beyi misafir ettik.

Bolu olarak , Ak Parti il ve merkez ilçe  Teşkilatının misafiri olan Bakan Yardımcısı Selim Dursun parti teşkilatlarından önce Bolu Basınının sorularını cevapladı.

Sayın Bakan Yardımcısı Bolu  basınının kendisine yönelttiği "Tren ve Hızlı Tren" sorusuna verdiği cevapa göre  Bolu'nun  Trenle tanışması biraz daha zaman alacağı apaçık ortada görünüyor .

Peki açılışını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan iken  yaptığı Bolu dağı tünelleri sayesinde azalma gösteren Bolu dağı kazaları, malesef sürat sever sürücülerin bu hatalarını tünelde de sürdürmeleri  sonucu devam ediyor.

Son meydana gelen kazada 18 arac zincirleme şekilde kaza yaşamıştır.  

Bakan Yardımcısı Selim Dursun'a 1 kisinin ölümü , 30 kisinin yaralanmasına  sebep olan kazayı da sorduk.  

Bakan Yardımcısı Dursun " Malesef   70 le gidilmesi gereken yerde 90 -100 ,120 ile seyredince en ufak bir arızada, sıkıntıda bu şekilde kazalar meydana geliyor, Sürücü hatalarını mutlaka engellemek gerekiyor.

Geçmiş dönemde gidiş -geliş iken Bolu dağı ölüm yolu idi.

Özellikle bayram, izin dönemlerinde gün geçmez kazalar yaşanıyordu.

Tünel açılınca da malesef sürücülerin hızlı seyretmeleri sonucu kazalar meydana geliyor" diyerek  cevapladı.

Bakan Yardımcısı Selim Dursun  yine Köse yazarı Mustafa Cop'un, Ramazan ve bayram öncesi şehirler arası yolculuk taşınmasında fiyatların artışı konusunda da Bakan Yardımcısı Selim Dursun "Fiyat ayarlamasını biz yapmıyoruz.Bu konuda 4 er aylık süreçte 423 yolcu taşımacılığı yapan firmamızın istekleri doğrultusunda özellikle akaryakıtta ki yükselme nedeniyle bir veya iki defalık erken yükseliş olması gerekir yoksa fiyatlarla rekabet edemeyecekler." dedi. 

Bakan Yardımcısı Selim Dursun, gerçekleri bu şekilde sıraladı. Ardından Bolu Ak Parti teşkilatları ile toplantı yaptı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız