Bolu Platformu göz dolduruyor..

  • 9.03.2022 11:43

Bolu Platformu Faaliyet yemeği  7 Mart 2022 tarihinde Bolu Hilton Otel ,Paşa Salonunda gerçekleşti. Geceye Onur Konuğu İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve eşi  Solmaz Baysal, damgasını vurdu. Saat 17.30 da başlayacak program 18.30 da ancak başladı. Program takdimini İkrami Özturan yaptı.

Gecenin konukları arasında Devlet Bakanlığı yapmış Kazım Oksay,  Bolu’nun duayen isimlerinden efsane Boluspor Kulüp Başkanlarından Yener Bandakçıoğlu (Yener Abi) , Boluspor  ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapmış olan Emin Semercioğlu, Boluspor eski Başkanlarından Necip Çarıkçı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş ve İyi Parti il Başkanı Ahmet Örnekbaş ile birçok sivil toplum kuruluşu başkanı da katıldı.  

Platform Başkanı Orhan Uçar açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Bolu Platformunun Güney çevre yolunun iptalini gerçekleştirdiğini anlattı. Bolumuza hizmette öznemiz Bolu anlayışıyla şer işlerde fren olacağız, iyi ve faydalı işlerde de lokomotif olma görevini sürdüreceğiz dedi. Sahne alan İrfan Bayar, Bolu Platformu Faaliyet raporunu sundu.

 Ayşe Atılgan’ın yaptığı güzel sunumla, Atatürk’ün Bolu Ziyaretinde  17 Temmuz 1934de Bediz Morova‘nın Konya Milletvekilli olarak seçilmesine giden hikayesi anlatıldı. Türk Kadınına Seçme ve seçilme hakkı verilmesi dile getirildi.

Ardından Bolu Platformu Tarih Kurulu Yayınlarının tanıtımı yapıldı. Ahmet Yavuz tarafından yazılan Başkomutan kitabı, Bolu Platformu Tarih Dergisi, Mehmet Tunçkol, tarafından yazılan Vatanın bağımsızlığına adanmış bir Yaşam Şehit Miralay Nazım Bey’in yaşamını anlatan kitap, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  Bolu ziyareti -17 Temmuz 1934/2021 Kitabı ile Bediz Morova’nın Bolu Halkevi’nde 8 Aralık 1934 Akşamı yaptığı konuşma ve Atatürk’ün Bolu’ya gelişlerinde karşılandığı anı anlatan Fotoğraf programa katılanlara çanta içerisinde dağıtıldı.

Mehmet Sumen tarafından sunum da,” Kurtuluş Savaşı ve Şehit Miralay Nazım Bey” konulu sunumu gerçekleştirdi.  Canlı yayınla salona bağlanan sürpriz isim ise Emekli Tüm General Ahmet Yavuz oldu. Yavuz tarafından “Başkomutan” isimli kitabı anlatıldı.

Gecenin Onur Konuğu, değerli insan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Sayın Ahmet Baysal’ın konuşmasının ardından Platform Başkanı Orhan Uçar’a içinde 100 TL bulunan deri cüzdan hediye etti.

Gecenin sonunda platform üyelerine plaket sunumu yapıldı.

Hosteslerin azlığı ve geç gelmeleri, kullanılan ses düzenin yetersizliği gecenin eksileriydi.

Gerek Hilton Otel Sahibi Necip Çarıkçı, Bolu Platformu Başkanı Orhan Uçar beyin konuklarla tek tek ilgilenmesi, platform üyelerinin ilgileri ise gecenin en güzel taraflarındandı.

Evet sevgili okurlarımız yukarıda da belirttiğim gibi isimlerini tek tek sayamayacağım bir çok Bolu sevdalısı gönüllü insan tarafından oluşturulan Bolu platformunu ve Bolu için yaptıkları güzel işlere destek olacağımızı belirtir. Her birine binlerce teşekkür etmeyi borç biliriz.

Gece boyunca koşturan, ilgilenen tüm herkes teşekkürü hak etmektedir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız