Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 18 Haziran 2021 Cuma
[22:00] Güner ; AK Parti döneminde alt yapı sorunu yoktu -- [16:29] Evrensel Hafızlar Derneği'nden kompozisyon yarışması -- [14:24] AK Kadınlardan bağımlılık eğitimi -- [16:38] Bolu'da en çok yağmur Yedigöllere yağdı -- [16:33] Bolu'da tarihi eser operasyonunda 2 bin 155 sikke ele geçirildi -- [14:42] Ücretsiz yaz karate kursları başladı -- [14:19] Ak Parti Bolu teşkilatından kan bağışı -- [13:47] Yaralı geyik yavrusu koruma altına alındı -- [13:30] Ayşe Soygür gözyaşlarıyla defnedildi -- [11:43] Bolu'da sağanak, dolu ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi --
Zorunlu su sayacı değiştirme kararı hukuka taşınıyor

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, su sayaçlarının değişimini zorunlu kılan meclis kararının hukuka uygun olmadığını ve vatandaşın da yararına olmadığını düşünerek, bu konuyu hukuka götürme kararı aldıklarını bildirdi.

Haberi Yazdır

25.05.2021  11:22

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, su sayaçlarının değişimini zorunlu kılan meclis kararının hukuka uygun olmadığını ve vatandaşın da yararına olmadığını düşünerek, bu konuyu hukuka götürme kararı aldıklarını bildirdi.

Güner, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Bolu Belediye Meclisi tarafından alınan dijital su saatlerinin mekanik su saatleriyle değiştirilmesi zorunluluğu kararı ile yapılan su zamları hakkında değerlendirmede bulundu.

Güner, mevcutta Bolu'daki su ücretlerinin metreküp fiyatının 2 lira 43 kuruş olduğunu ifade ederek, "Bu fiyat önce sayın belediye başkanımız tarafından saatlerinizi mekanik saate geçirmezseniz 3 lira 11 kuruş gibi yüzde 25 bir zam yapılacağı deklare edildi. Sonrasında mekanik saate geçtiğimizde yine kendisinin de deklare ettiği şekilde yüzde 20 daha ucuz olacak diye bir söylemi vardı ama baktığımızda 2 lira 43 kuruş diye tabir ettiğim yüzde 15-20 arası bir zamla 2 lira 78 kuruşlar gibi bir rakama tekabül ediyor. Burada ısrarla yüzde 25 indirim yapacağız diye deklare ettiği konuda hesap yaptığımızda 33 kuruşluk bir fark ortaya çıkıyor. Metreküpte 33 kuruş daha ucuz ya da daha ekonomik su kullanacağımızı deklare ediyor ama bakıyorum zaten üzerine okuma bedellerini de eklediğimizde bu kayboluyor. Yani bir indirimle karşı karşıya gelmiyoruz. Artı her şartta mevcut sistemde de kalsak mekanik saate dönsek mutlaka ortada su fiyatlarında bir artış görünüyor." şeklinde konuştu.

Bolu'daki binalarda kullanılan mevcut dijital su sayaçlarının mekanik sayaçlarla değiştirilmesi zorunluluğu yönündeki karara değinen Güner, şunları söyledi:

"Neden dayatıyoruz. Neden diretiyoruz. İlla su sayaçlarımızı değiştirmek zorunda neden kalıyoruz. Bugün itibarıyla aldığımız karar doğrultusunda konuyu hemşehrilerimizin de mağduriyeti noktasında hukuka taşımaya karar verdik. Zorunlu su sayacı değişiklik ısrarı konusunu hukuka taşıyoruz. Partimizin hukuk işleri başkanlığının yaptığı geniş araştırma sonucunda alınan ve su saatlerinin değişimini zorunlu kılan meclis kararının hukuka uygun olmadığını ve vatandaşın da yararına olmadığını düşünerek, aynı zamanda Bolulu vatandaşlarımızın bu konudaki yoğun şikayetlerini de göz önünde bulundurarak bu konuyu hukuka götüreceğiz."

Haber AAYorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

Frikik çalışma
Frikik çalışma
TOPLARI TOPLA
TOPLARI TOPLA
KİM 500 MİLYAR İSTER
KİM 500 MİLYAR İSTER

Kızma Birader
Kızma Birader
ESKİ ÇAĞ ADAMI
ESKİ ÇAĞ ADAMI
SOS OYUNU
SOS OYUNU

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
9.06.2021
Bolu'da vefat edenler
29.04.2021
Bolu'da vefat edenler
26.04.2021
Bolu'da vefat edenler
22.04.2021
Bolu'da vefat edenler
22.03.2021
Bolu'da vefat edenler
8.03.2021
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
[email protected]

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası