Kar yağdığında yabani hayvanları besliyor

39 yaşındaki Güvenlik Görevlisi Muhterem Ataman " Ormanlarda yaşayan hayvanlar özellikle kar yağınca zorlanıyorlar ,onları beslemekten büyük mutluluk duyuyorum “dedi.

Kar yağdığında yabani hayvanları besliyor
30.11.2023 - 22:05
Kaynak: Haber Merkezi

Dağda ve Ormanda yaşayan hayvanlara simit, poğaça taşıyan 39 yaşındaki Güvenlik Görevlisi Muhterem Ataman " Ormanlarda yaşayan hayvanlar özellikle kar yağınca zorlanıyorlar ,onları beslemekten büyük mutluluk duyuyorum “dedi.

Ataman “yiyecek bulmakta yabani hayvanlar zorlanıyorlar, bu hayvanların beslenmesi için elimden geldiği kadar ekmek, simit ve poğaça bazen de kasaptan et, kemik ve tavukları alarak ormana bırakıyorum en azından bir yabani hayvan gelip yesin diyerek bu işi zevkle yapıyorum. Canlılara bakmak hem dinen büyük sevap, hem de vicdanen büyük rahatlık veriyor. Canlılar,  insanlardan daha çok değer biliyor . Birkaç defa yabani canlılar ile karşılaştım, o canlılar bırakın saldırmayı, sevgi gösterisinde bulundular, Kurt , ayı ve tilki ile bir kaç defa karşılaştım o canlılar yiyecekleri yiyip adeta bana teşekkür eder davranislarla kuyruk sallayarak teşekkür edip gittiler" dedi.

Haber İbrahim Atalay


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız