NEW YORK'DA İNFİAL YARATTI

New York'ta bulunan bir sinagogun altında yasa dışı şekilde inşa edilmiş tünellerin ortaya çıkması hem ABD'de hem dünyada büyük yankı uyandırdı.

NEW YORK'DA İNFİAL YARATTI
10.01.2024 - 18:03
Güncelleme 11.01.2024 - 18:38
Kaynak: Haber Merkezi

ABD'nin New York kentindeki bir sinagogun altında yasa dışı şekilde inşa edilmiş tünellerin ortaya çıkması dünyanın gündemine oturdu Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflardaki kanlı yataklar ve tüneller içerisindeki bebek arabası sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Ortaya atılan iddialar ise vahim. Bazıları sinagogu genişletmek için bazıları ise organ kaçakçılığı ya da çocuk istismarı için tünelin kazılmış olabileceğini öne sürüyor.

SİNAGOGUN ALTINDA GİZLİ TÜNELLER TESPİT EDİLDİ

New York'ta Brooklyn Eastern Parkway'de bulunan ve Yahudilerin yoğun olarak kullandığı "Chabad-Lubavitch World Headquarters" adlı sinagog, polis baskınına uğradı.

Baskında, sinagogun altında kazılmış gizli tüneller tespit edildi. Bu sırada, aralarında sinagogda eğitim gören öğrencilerin de bulunduğu, polise mukavemet gösteren ve tünellerden kaçmaya çalışan kişiler gözaltına alındı.

KORKUNÇ İDDİALAR VAR!,

Sosyal medya hesaplarında, tünellerin pandemi döneminde gizlice ibadet edebilmek amacıyla veya kadınların gizlice içeri girebilmesi için kazıldığı gibi iddialar yer alırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Bazıları ise organ kaçakçılığı ya da çocuk istismarı için tünelin kazılmış olabileceğini öne sürüyor.

Öte yandan Amerikan medyasına yansıyan bazı haberlerde, 6 ay öncesine kadar tünellerin kazılmasıyla ilgili çalışmaların olduğu öne sürüldü.

KANLI YATAK VE BEBEK ARABASI GÖRÜNTÜLERİ İNFİAL YARATTI

Sosyal medya hesaplarına yansıyan görüntülerde ise kazı yapılan bazı bölümlerde kirli ve eski yataklar ile ahşap kaplama bölümleri dikkati çekti.

Öte yandan kanlı yatakların taşındığı görüntüler ve tüneller içerisindeki bebek arabası sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

 


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız