Eşinin kolundan zorla aldığı bilezikler kripto para borsasında buhar oldu!

Konya'da D. K. adlı adam eşinin kolundaki bilezikleri zorla aldı, kripto para borsasına yatırım yaptı ama işler umduğu gibi gitmedi. D. K.'nin 8 tane 35 gramlık bileziği bozdurup paranın tamamını kripto para borsasında kaybetmesi sonrası eşi E. K. boşanmak istedi.

Eşinin kolundan zorla aldığı bilezikler kripto para borsasında buhar oldu!
3.01.2024 - 13:45
Güncelleme 3.01.2024 - 14:42
Kaynak: Haber Merkezi

Eşinin kolundan zorla alıp kripto para borsasında kaybettiği bilezikler D. K.'nin başını yaktı. Gece yarısı eve gelen çocuk babası D.K., iddiaya göre kadına zarar verip bilezikleri aldıktan sonra bir hafta eve dönmedi. Boşanma davası açan kadına nafaka bağlandı, ortak çocuğun velayeti verildi. Ayrıca maddi ve manevi tazminata da hükmedildi. İşte mahkemenin emsal niteliğinde karara imza attığı o ilginç davanın detayları...

BİLEZİKLER KRİPTO PARA BORSASINDA BUHAR OLDU

D. K., pandemi döneminde eşi E. K.'nin kolundaki 8 bileziği zorla alarak kripto para borsasında yatırım yaptı. E. K., bilezikleri bozdurupparayı kripto para borsasında kaybeden eşi D.K.'den boşanmak içindava açtı.

Beyşehir Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada hakim, davalı D. K.'nin, davacı E. K.'nin bileziklerini kolundan zorla alıp kripto para borsasında harcadığının birbiriyle uyumlu tanık beyanlarıyla ispatlandığını belirtti.

Mahkeme, D. K.'nin evliliğinin ilk yıllarında düzenli bir işinin olmadığını, daha sonra gazinoda çalışmaya başladığını, pandemi döneminde kripto para borsasına girdiğini, pandemi döneminde eşinin kolundaki bilezikleri zorla alarak borsada harcaması nedeniyle kusurlu olduğunu belirtti.

KADIN DA KUSURLU BULUNDU

E. K.'nin de evlilik birliği içinde eşine yönelik hakaretlerde bulunması nedeniyle kusurlu bulunduğu belirtilerek, çiftin boşanmasına karar verildi.

"PARAYI KAYBEDİNCE BİZE ZARAR VERMEYE KALKTI"

E. K., D. K. bilezikleri zorla alırken kolunda çizikler oluştuğunu belirterek şöyle konuştu: "Gecenin 03.00'ünde geldi. 'Ben bunaldım, sıkıldım' dedi. 'Bilezikleri ver bana' dedi. Ben 'vermek istemiyorum' dedim. Gecenin 03.00'ünde kollarımı çizip bilezikleri aldı. 03.30'da evi terk etti, çocukla ikimizi bırakıp gitti. Telefonu kapattı, aramadı sormadı bizi. 8 tane 35 gramlık bilezik hepsini kaybetti. Onlar bitene kadar bir hafta eve gelmedi. Sonra geldiğinde telefonda borsayı takip ettiğini gördüm. Kaybedince telefonu yere attı, bize zarar vermeye kalktı."

MAĞDUR EŞE NAFAKA BAĞLANDI

E. K.'nin avukatı Taha Burak Özkan, kararın kesinleştiğini belirterek, "Burada önemli olan husus eşlerin birinin dahi rızasının olmadan ortak tasarrufta bulunulan mallar üzerinde bireysel tasarrufta bulunulması. Yani bilezikler kadının yahut erkeğin de olsa iki tarafın evlilik birliği içerisinde bunun tasarrufuna ortak karar vermeleri gerekir. Burada davalı erkek zorla bilezikleri almış, yaklaşık 35 gramdan 8 adet bileziği almış, bu esnada da eşinin yaralanmasına sebebiyet vermiş, ağır kusurlu sayılmıştır. Mahkeme boşanma kararını verdi. Mağdur olan eşe nafaka bağladı. Ortak çocuğun velayetini anne üzerine tesis etti. Ve bir miktar maddi ve manevi tazminata hükmetti. Burada eşin zorla aldığı altınlarla ilgili ise ayrıca hukuksal davalar sürmektedir" dedi.

 


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız