PROJELER DEĞERLENDİRİLİYOR

KOSGEB tarafından KOBİ’lere sağlanan proje destek programının üçüncü değerlendirme kurulu toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

PROJELER DEĞERLENDİRİLİYOR
23.05.2012 - 11:30

 

KOSGEB tarafından KOBİ’lere sağlanan proje destek programının üçüncü değerlendirme kurulu toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

KOSGEB Bolu Hizmet Merkezi Müdürü Celil Kürşad Dereci, KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Başkanlık Müşaviri Musa Batı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Kemal Sert, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Lök ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Seyit Köse’nin katılımıyla yapılan KOBİ Proje Destek Programı Değerlendirme Kurulu oturumda, Bolu’da faaliyet gösteren yedi firma tarafından pazarlama, dış ticaret geliştirme, eğitim, teknik altyapı geliştirme, nitelikli eleman yetiştirme ve istihdam artışı sağlama gibi konularda sunulan proje önerileri incelenerek karara bağladı.  

Toplantı sonrası bir açıklama yapan KOSGEB Bolu Hizmet Merkezi Müdürü Celil Kürşad Dereci, KOBİ Proje Destek Programı’na KOBİ’lerin talebinde bir artış görüldüğünü ve bu toplantıyla birlikte yapılan proje başvuru sayısının 17’ye yükseldiğini belirtti. Bu sayısının daha da artmasını beklediklerini ifade eden Dereci, projesi uygun görülerek desteklenmesine karar verilen KOBİ’lere, 6-24 ay süreyle uygulanacak projeleri için üst limiti 150.000 TL’ye kadar olmak üzere % 50 oranında destek verildiğini söyledi. Dereci, pazarlama, dış ticaret geliştirme, eğitim, teknik altyapı geliştirme, nitelikli eleman yetiştirme ve istihdam artışı sağlama gibi konularda proje hazırlayarak bu destekten yararlanmak isteyen KOBİ’lerin Bolu Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nden başvuru süreci hakkında bilgi alabileceklerini sözlerine ekledi.

TSO Basın Bürosu


Editör: E. Candan