BOSİAD İŞ KURMAK İSTEYENLERE DESTEK OLUYOR

Bolu Sanayici Ve İşadamları Derneği (BOSİAD), kendi işini kurmak isteyenlere sertifikalı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi vereceğini duyurdu.

BOSİAD İŞ KURMAK İSTEYENLERE DESTEK OLUYOR
28.04.2012 - 21:27

 

                Bolu’nun kalkınmasına yönelik faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Bolu Sanayici Ve İşadamları Derneği (BOSİAD) bu kez de, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile işbirliği yaparak Bolu’daki girişimcilere eğitim desteği vermeye hazırlanıyor. MARKA ve BOSİAD olarak Bolu’daki girişimcilere ücretsiz, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi vereceklerini söyleyen BOSİAD Başkanı İsmail Hakkı Özmen, “MARKA ile birlikte başlattığımız bu uygulama yeni bir iş girişiminde bulunmak isteyenlere eğitim vereceğiz. Uygulamalı eğitimlerimizde hiçbir ücret talep etmiyoruz. 60 saat sürecek olan kurslarımızın neticesinde, kursiyerlerimize sertifika vereceğiz. Kursiyerlerimiz bu sertifikaları ile birlikte KOSGEB’e başvuru hakkını kazanmış olacaklar. Başvuru neticesinde başarılı olan girişimcilerimiz 30 Bin TL’ye kadar hibe, 70 Bin TL’ye kadar da faizsiz kredi almaya hak kazanmış olacaklar” dedi.

                Kalkınma Ajanslarının girişimcilik eğitimlerinin 2012 yılında sürekli devam edeceğini de belirten İsmail Hakkı Özmen, “Mayıs ayı için kayıtlarımız başlamıştır. Farklı dönemlerdeki eğitimler sırasında eğitim yeri değişiklik gösterdiğinde müracaat edenlere bilgi verilecektir. İlk Eğitimimiz, Bolu Sanayici Ve İşadamları Derneğinin Eğitim Salonunda verilecektir. Kontenjanımız 30 kişi ile sınırlıdır” diye konuştu.

                Öte yandan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Bolu Sanayici Ve İşadamları Derneği (BOSİAD)’ın birlikte organize ettiği eğitim kurslarına kayıt yaptırabilmek için (http://www.marka.org.tr/haber/detay/502/girisimcilik-egitimleri-hizla-devam-ediyor) linki tıklandıktan sonra, ekrana gelecek olan formun eksiksiz doldurulması gerekiyor. 


Editör: E. Candan