3.DÖNEM KAYITLAR BAŞLIYOR

Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde, 3.Dönem “Fotoğraf Atölyesi” kayıtları başladı.

3.DÖNEM KAYITLAR BAŞLIYOR
27.04.2012 - 16:46

Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde, 3.Dönem “Fotoğraf Atölyesi” kayıtları başladı.

Fotoğraf sanatıyla ilgilenen ve bu sanata gönül verenler, yaklaşık iki ay sürecek ve Mayıs ila Haziran aylarında yapılacak olan atölye çalışmalarında, değişik konu ve teknikleri uygulamalı olarak öğrenme imkanı bulacaklar.

3. Dönem “BSM-Fotoğraf Atölyesi” çalışmalarında, “Yeni Başlayanlar” ve “İleri seviye” olmak üzere iki grup oluşturulacak. 14 Mayıs 2012 tarihinden itibaren başlayacak olan bu yılki çalışmalarda, ilk olarak fotoğraf makineleri tanıtılacak ve çekim teknikleri öğretilecek.

Ardından, stüdyo ve açık hava uygulamaları yapılacak. Ayrıca, fotoğraf gezileri düzenlenerek, teorik olarak öğrenilen bilgilerin uygulamaları da yapılacak. Atölye üyelerinin bu gezilerde çektikleri fotoğraflar da BSM’de dönem sonu sergilenecek.

Son yıllarda Bolu’da fotoğraf sanatına fazla ilgi olduğunu belirten Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Fotoğrafçılık konusunda kendini geliştirmek isteyenleri, yakında BSM’de başlayacak olan fotoğraf ftölyesi çalışmalarına katılmaya davet ediyorum” dedi.

3. Dönem, çalışmalarına katılmak isteyen fotoğraf meraklıları, 13 Mayıs 2012 tarihine kadar Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’ne başvurarak kayıtlarını yaptırabilecekler.
(İHA -Bülent Velioğlu)


Editör: E. Candan