TABİATIN KALBİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında "Tabiatın Kalbi Bolu" adlı kitabı tanıttı.

TABİATIN KALBİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
29.03.2012 - 21:12

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında "Tabiatın Kalbi Bolu" adlı kitabı tanıttı.
Bolu Belediyesi'ne bağlı araştırma merkezi, bugüne kadar ilin tanıtımı için 28 kitap hazırladı. Tarihi yerler, kültürel değerler ve yemeklerin anlatıldığı kitapların ardından son olarak 2 yılda 224 sayfalık "Tabiatın Kalbi Bolu" adlı kitap hazırlandı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Başkanlığı'nda Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen tanıtım toplantısında Belediye Başkan Yardımcıları Mücahit Engin, Emine Davarcıoğlu, belediye daire müdürleri ve kitabın yayın yönetmeni İsmail Şahinbaş hazır bulundu.
Dört yanı ormanlarla kaplı Bolu'nun dağları, gölleri, kanyonları ve biyolojik çeşitliliği başta olmak üzere birçok güzelliği içerisinde barındırdığını söyleyen Başkan Yılmaz, "Bolu, doğal güzellikleriyle ünlü bir kent. Bu yüzden doğamızın güzelliklerini anlatmak için bu kitabımızı hazırladık. İki yıl süren çalışmanın ardından kentin tüm güzelliklerine kitapta yer verdik. Bolu'nun doğa turizminin merkezi olma yolunda da bu kitap bir adım olacaktır" dedi.
Doğal güzellikleriyle ünlü Abant, Gölcük, Yedigöller, Kartalkaya ve Aladağlar gibi bölgelerin Bolu için velinimet olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Abant Tabiat Parkı ve çevresinde çok sayıda yürüyüş alanı bulunuyor. Bu bölgemiz zengin bir alan. Kış ayları hariç herkesin rahatlıkla yürüyebileceği alanlara sahip olan Abant'ta, mart ayı ile birlikte başlayan yaban çiçeklerinin seyrinin kaçırmamak gerekir. Kentin dört bir yanındaki doğal alanlarda onlarca yürüyüş parkuru yer alıyor. İki yıl süren çalışmanın
sonunda yaptığımız tespitlerde Bolu, bin 65 kilometre uzunlukta yürüyüş parkuruyla Türkiye'nin en uzun yürüyüş parkuruna sahip il konumunda. Bunu muhteşem doğamıza borçluyuz" diye konuştu.
Başkan Yılmaz, konuşmasının ardından basın mensuplarına tanıtım kitabını takdim etti.

İHA


Editör: E. Candan