REKTÖR COŞKUN ÇALIŞTAYA KATILDI

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Avrupa Üniversiteler Birliği tarafından 23-25 Ocak 2012 tarihleri arasında Irlanda’nın Başkenti Dublin’de düzenlenen EUIMA Full Costing Study Visit: Dublin-Üniversitelerin mali sürdürülebilirliği için tam maliyetlendirme uygulamaları çalıştayına katıldı.

REKTÖR COŞKUN ÇALIŞTAYA KATILDI
1.02.2012 - 11:52

 

     AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Avrupa Üniversiteler Birliği tarafından 23-25 Ocak 2012 tarihleri arasında Irlanda’nın Başkenti Dublin’de düzenlenen EUIMA Full Costing Study Visit: Dublin-Üniversitelerin mali sürdürülebilirliği için tam maliyetlendirme uygulamaları çalıştayına katıldı. Çalıştay programı kapsamında tam maliyetlendirme yaklaşımları, modelleri ve uygulamaları ile Irlanda’daki üniversitelerin bu konuda geliştirdiği model ve tecrübeleri tartışıldı. Tam maliyetlendirme çalışmalarının Avrupa’daki üniversitelerle birlikte Türkiye’deki üniversiteler için çok yakın gelecekte hayata geçeceği öngörülüyor. Bu çalışmaların yerinde ve zamanında takibi, üniversitemiz açısından da büyük önem taşıyor.

Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Irlanda programı kapsamında ayrıca Irlanda’nın Cork kentindeki National Microelectronic Research Center, Tyndall- Mikroelektronik araştırma merkezini ziyaret etti. Rektör Coşkun, araştırma merkezini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Merkezde; haberleşme, enerji, sağlık ve çevre konularında yürütülen araştırmaların yanında, endüstriyel üretim de yapılıyor. Avrupa’nın önemli araştırma merkezlerinden biri olan Tyndall ile üniversitemiz arasında, DPT tarafından desteklenen ve Proje Yürütücülüğünü Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ercan Yılmaz’ın yaptığı Nükleer Radyasyon Dedektörleri Araştırma ve Geliştirme Merkezi (NÜRDAM) projesi kapsamında aktif işbirliği bulunuyor.


Editör: E. Candan