BOLU MİMARLAR ODASI "İRADE BELEDİYEYE AİTTİR"

 Mimarlar Odası Yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklama ile “Kent meydanı yapma iradesi, Bolu Halkı adına, Bolu Belediyesi Başkanlığınındır” denildi.

BOLU MİMARLAR ODASI
23.01.2012 - 12:27

 

     Mimarlar Odası Başkanı Semih Dimicioğlu tarafından hazırlanan Kent Meydanı’nın 1930’lardaki tarihî ve kültürel yapısının anlatıldığı bir sunum sırasında yaşanan hararetli tartışmalar sonrasında Mimarlar Odası Yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklama ile “Kent meydanı yapma iradesi, Bolu Halkı adına, Bolu Belediyesi Başkanlığınındır” denildi. 

    Mimarlar Odası Yönetimi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Bolu Belediyesi aşağıdaki maddelerden birini veya kendi iradesinde başka bir uygulamayı yapmakta serbesttir.

1-Ulusal bir proje yarışması düzenleyebilir

2- Yerel yarışma ile seçtiği ve projesini çizdirdiği, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan onaylattığı projeyi uygulayabilir

3- Türkiye’nin herhangi bir proje gurubuna, yeniden proje çizdirebilir ve onu uygulayabilir.

4- Mimarlar odasının 2003 yılında, Kızılay meydanına yapılmak istenen yüksek katlı yapılaşmayı engellemek amacıyla, önerdiği fikir projesini bugün uygulayabilir.

5- Kent meydanı yapmaz.

Bu Bolu için yapılan bir uygulamadır. Bolu Belediyesi karar verir ve uygular. Mimarlar odası, Bolu halkının hizmetinde çalışan bir sivil toplum örgütüdür. Bolu’da yapılacak konusuyla ilgili her türlü uygulamada, Bolu halkı adına, doğruları desteklemek, yanlışları engellemekle görevlidir.”


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız