MOBESE KAMERALARINA TAKILANLAR

Bolu'da 2011 yılında ışık ihlali ve dikkatsizlik nedeniyle meydana gelen trafik kazaları MOBESE kameralarınca, saniye saniye görüntülendi.

MOBESE KAMERALARINA TAKILANLAR
14.01.2012 - 12:24

     Bolu'da 2011 yılında ışık ihlali ve dikkatsizlik nedeniyle meydana gelen trafik kazaları MOBESE kameralarınca, saniye saniye görüntülendi.

      MOBESE kameraları geçtiğimiz yıl içerisinde Bolu'da yaşanan trafik kazaları başta olmak üzere tüm olayları ayrıntılı olarak görüntülüyor. Güvenlik güçlerinin en büyük yardımcılarından biri olan MOBESE kameralarınca kaydedilen anlar ibretlik görüntüler ortaya çıkartıyor.

      Bolu il merkezindeki 2011 yılında meydana gelen ve MOBESE tarafından görüntülenen bazı kazalar da ışık ihlali ve dikkatsizliğin nelere malolacağını gözler önüne seriyor.

      Görüntülerde, Bolu kent merkezindeki YSE kavşağında, hatalı dönüş yapan bir otomobile kamyonun çarpması sonucu meydana gelen kaza sonucunda yol kenarında bekleyen 5 kişi kaza yapan otomobil tarafından ezilmekten son anda kurtuluyor.

      YSE kavşağında meydana gelen bir başka kazada ise kırmızı ışık ihlali yapan bir otomobile diğer bir yönden gelen otomobilin çarpışması sonucu 2 otomobilde de maddi hasar meydana geliyor.

      D-100 karayolunun İstanbul Ankara yönünde meydana gelen bir başka kaza da, kavşakta kırmızı ışıkta bekleyen bir otomobile aynı yönde seyreden bir başka otomobilin çarpıştığı anlar yer alıyor. Kazadan kısa bir süre ünce yolun karşısına geçen 3 kişinin kazadan kıl payı kurtuldukları görülüyor.

      Hürriyet Caddesi'nde, kavşaktan kontrolsüz bir şekilde geçmeye çalışan otomobile bir başka otomobilin çarpması sonucu meydana gelen kaza MOBESE görüntülerinde yer alıyor. Kazada bir otomobil takla atmaktan son anda kurtulması ve 2 kişinin hafif şekilde yaralanması görüntülere yansıyor.

      Bahçelievler Mahallesi'nde kavşağa kırmızı ışık ihlali yapan bir otomobile başka bir otomobilin çarpmasıyla maddi hasarlı trafik kazası meydana gelirken, kaza yapan otomobil sürücüsü kazanın şokunu uzun süre atlatamadığı görülüyor.

      YSE kavşağında kırmızı ışıkta bekleyen bir otomobile aynı yönde seyreden bir tankerin arkadan çarpması sonucu meydana gelen kaza esnasında yol kenarında bulunan bisikletli bir kişi üzerine gelen tankeri görünce tankerin altında kalmaktan son anda kurtuluyor. Kazadan sonra tankerde yolcu olarak bulunan iki kişinin tankerden inerek olay yerinden uzaklaştığı görüntüleniyor.

      Bolu Emniyet Müdürlüğü'ne ait MOBESE kameraları tarafından saniye saniye kaydedilen kaza görüntülerinde çok sayıda kişi yaralanırken, araçlarda maddi hasarlar meydana geldiği görülüyor. (AA)


Editör: E. Candan