AKPDE ŞOK İSTİFA

AK Parti Bolu İl Yönetim Kurulu üyesi Nurettin Doğanay, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka'yla ilgili yapılan açıklamalar sonrası partisinin İka'ya sahip çıkmamasını gerekçe göstererek partideki görevinden istifa etti.

AKPDE ŞOK İSTİFA
17.11.2011 - 15:34

AK Parti Bolu İl Yönetim Kurulu üyesi Nurettin Doğanay, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka'yla ilgili yapılan açıklamalar sonrası partisinin İka'ya sahip çıkmamasını gerekçe göstererek partideki görevinden istifa etti.
 

Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Koçak'ın, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka hakkında yaptığı, "Hastane personeli baskı ve dayatmalarla karşı karşıya. Artık biri dur desin!" açıklamaları karşısında AK Parti İl Başkanlığı'ndan ses seda çıkmaması üzerine şok bir istifa yaşandı. Partinin yönetim kurulu üyelerinden Nurettin Doğanay, istifa etti.

 Yazılı bir açıklama yapan Doğanay, "Şöyle bir gerçek var ki; ben partimi yıllardır zulüm gören Anadolu insanına hizmet ettiği için sevdim. Ben partimi daha düne kadar hastane köşelerinde tedavi olabilmek için ezilen, daha düne kadar yolculuk yapabilmek için tozlu ve taşlı yollara mahkum kalan, çocuğuna kitap, defter, önlük alabilmek için sırtında taş taşıyan velhasıl yıllarca ezilmişliğe, yoksulluğa mahkum edilmiş insanımıza insan gibi yaşama fırsatı verdiği için sevdim ve seviyorum. Bu noktadan hareketle AK Parti teşkilatlarında partim kurulduğundan bu yana çeşitli kademelerde görev aldım. Bu görevleri yürütürken Bolu'ya ve Bolu insanına hizmet etmek tek hedefim oldu" dedi.
 

,AK Parti hükümetinin Bolu'ya yaptığı yatırımların gözlerden kaçamayacak kadar büyük olduğunu söyleyen Nurettin Doğanay, "Partimiz tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de yatırımlarını peş peşe sıralamış, Bolu halkının takdirini kazanmıştır. Özellikle sağlık sektöründe yapılan yatırımlar sayesinde ilimiz Türkiye'de adeta örnek olmuştur.

Son yıllarda en üst seviyeye çıkan sağlık hizmetlerinde gösterilen başarıların altında da elbette yine AK Parti hükümeti döneminde hastane başhekimliğine getirilen Hüseyin İka'nın katkıları çok büyüktür. Gecesini gündüzünü hastanelerde geçiren, Bolu insanının sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanması için personeliyle birlikte bir hizmet seferberliği başlatan Başhekimimiz sayın Hüseyin İka'nın yaptıklarının tüm Bolu halkı tarafından taktir gördüğü bir gerçektir. Bütün bunlar olurken birilerinin şahsi ve hırsları doğrultusunda yine birileriyle iş birliği içersine girip geçmişte olduğu gibi bugünde karalama kampanyası başlatması veya başlatılması noktasında destek verilmesi ve bütün bu olup bitenlere bizlerden göz yummamızın beklenilmesi istenemez" şeklinde konuştu.


AK Parti İl Başkanlığı'nın, Başhekim Hüseyin İka hakkında yapılan sert suçlamalar karşısında sessiz kaldığını ifade eden Doğanay, açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı;
"Tüm bu gerçekler ortada iken sayın başhekimimizi yıpratmak için başlatılan kampanya beni ve gerçek Bolu sevdalılarını derinden üzmüştür.

Halen yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığım AK Parti İl Başkanlığı'nın sessiz kalması, bizim içimizden çıkan, bu toprağın insanı, öz ve öz Bolu evladı başhekimimiz Hüseyin İka'ya sahip çıkamaması üzüntüme üzüntü katmıştır. Şayet biz başarılı bürokratlarımıza sahip çıkamayacaksak, onların başarılarını takdir edeceğimize onları yıpratmak isteyenlere göz yumacaksak bu görevleri yürütmemizin mantığı yoktur.

Bu sebeple İl Yönetim Kurulu görevimden istifa ederken, bundan sonra sıradan bir parti üyesi olarak AK Parti'ye hizmet edeceğimi tüm Bolu kamuoyuna duyururum."


Editör: E. Candan