"BÖYLE SORU ÖNERGESİ Mİ OLUR?"

HAS Parti İl Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin düzenlediği basın toplantısında milletvekillerinin karnesi açıklandı.

5.10.2011 - 13:17

 

HABER: NERMİN KAYA

HAS Parti İl Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin düzenlediği basın toplantısında milletvekillerinin karnesi açıklandı.

Has Parti İl Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin düzenlediği basın toplantısında, yönetim kurulu üyesi Hamza Canbaş’ın TBMM’ye Bolu Milletvekillerinin Yasama Faaliyetleri ile ilgili bilgi edinme başvurusu yaptığı ifade edildi. Bilgi edinme başvurusuna TBMM’den gelen “ Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve Tanju Özcan’ın yasama faaliyetlerine www.tbmm.gov.tr internet sitemizin milletvekilleri menüsünden ulaşabilirsiniz” cevabı üzerine araştırma yaptıklarını belirten İl Başkanı Abdullah Uzun “ Milletvekili Tanju Özcan Bolu halkını yanlış bilgilendiriyor” dedi.

VEKİLLERİMİZE SÜRE VERMİŞTİK

 Abdullah Uzun yaptığı açıklamada “ HAS Parti bu dönem meclise girememiştir. Ancak HAS Partinin siyasi faaliyetleri artarak devam edecektir. Bu anlamda meclise gönderdiğimiz sayın vekillerimizin Bolu adına yaptıklarını takip etmekteyiz. Ayrıca Bolu için faydalı olacağına inandığımız düşüncelerimizi kendilerine aktaracağız.  Yani kabuğumuza çekilip oturmadık” dedi.

“KORİDOR’DAN BAKANA SESLENMEK SORU ÖNERGESİ VERMEK MİDİR?”

Sayın Tanju Özcan en son basına verdiği açıklamada “ seçildiğim günden meclisin açıldığı 1 Ekim’e kadar 14 tane soru önergesi verdim” cümlelerini hatırlatan Uzun “ Bu doğru değildir. Bilgi edinme başvurumuz sonucu www.tbmm.gov.tr adresinden edindiğimiz bilgiye göre Tanju Özcan’ın bu güne kadar meclise sunduğu tek bir önerge yoktur. Koridorda Bakan’ı görüp Sayın Bakanım ne olacak Bolu’nun kümes sorunu diye seslenmek soru önergesi mi vermektir? “  dedi.

“ERCOŞKUN’UN MECLİSİN AÇILDIĞI GÜN ÜST ÜSTE VERDİĞİ SORU ÖNERGELERİDE MANİDARDIR”

www.tbmm.gov.tr adresinden edindikleri bilgiye göre ilimiz milletvekillerinden sadece Ali Ercoşkun’un meclisin açıldığı gün yani 1 Ekim’de Ulaştırma Bakanına 6 tane sözlü soru önergesi verdiğini belirten Uzun “ Ali Ercoşkun’un üst üste ayrıca Bolu’yu da çok ilgilendirmeyen konularda 6 tane soru önergesi vermesi manidardır” dedi.

Vekillik görevinin sadece soru önergesi vermek olmadığını belirten Abdullah Uzun “ korkarım ki bir zaman sonra vekillerimizin biri ben bu hafta 30 önerge verdim, bir diğeri ise ben seni geçtim 35 önerge verdim, diyecekler. Biz vekillerimizden birbirlerine gol atma yarışına girmelerini değil Bolumuzun sorunlarını mecliste el ele verip çözmelerini bekliyoruz” dedi.

“HES’LERLE İLGİLİ SORULARIMIZA CEVAP VERSİNLER”

 Abdullah Uzun basın toplantısının sonunda vekillere soruları olduğunu belirterek şunları kaydetti:

Bugün ilimizi bekleyen önemli bir sorun olan Hidroelektrik Santrallerin kurulması ile ilgili halkımızı bilgilendirmek ve vekillerimizi de bu konuda çalışmaya davet ediyoruz.

Sayın vekillerimiz, Hes’ler hakkında ne kadar bilgi sahibidir?

Hes’ler ilimizde hangi ilçelerde yapılmaktadır veya yapılacaktır?

Bunların ilimize, insanlara, hayvanlara ve çevreye faydaları veya zararları nelerdir?

Bu sorulara sayın vekillerimizin cevap vermesini bekliyoruz. Has Parti olarak da önümüzde ki günlerde bu konu ile ilgili geniş kapsamlı bir toplantı ile halkımızla düşüncelerimizi paylaşacağız.

  


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız