HAYVAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

 Bolu'da Hayvan Hakları Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

HAYVAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI
4.10.2011 - 20:30

Bolu'da Hayvan Hakları Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Bolu Hayvanları Koruma Derneği tarafından 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü kapsamında Hükümet meydanında program düzenlendi. Düzenlenen programa Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk, Çevre ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürü Cemile Abdülganioğlu, daire müdürleri, dernek üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Düzenlenen törende konuşan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk, ''toplumda hayvan sevgisini aşılamak, hayvanların toplumumuzla iç içe yaşamasını sağlamak sadece belediyelerin görevi değil. Halkımızla birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda Bolu'da bunu başarmak onur verici. Biz bu çalışmalarda iyi noktalara geldik. Ama yeterli mi? Hayır değil. Bu çalışmayı daha iyi seviyelere getirmek için uğraşacağız'' dedi.
Bolu Hayvanları Koruma Derneği adına Hülya Ercan ise, dili olup konuşamayan, derdini söyleyemeyen hayvanların haklarına sahip çıkmak için çalıştıklarını belirterek, ''Hiç bir hayvan sebepsiz yaratılmamıştır. Önemsiz gördüğümüz bir çok hayvan neslinin yok olması bile bir çok felaketlere yol açmaktadır. Ayrıca hayvanlara çeşitli zulümler yapan insanların daha sonra çocuklarımıza yöneldiği ispatlanmıştır. İşte bu yüzden hayvanların uğradıkları haksızlıklara ileride çocuklarımızın karşılaşmaması için dur demeliyiz. Bu kişileri içimizde saklamamalıyız. Bu çerçevede Bolu halkının mahallesindeki hayvanlara sahip çıkmasını, korumasını ve sevgisini esirgememesini istiyoruz'' diye konuştu.
Konuşmaların ardından davetliler Ege Pasajında bulunan dernek binasının açılışını gerçekleştirdi. Son olarak Hayvan Barınağı'na giden davetliler buradaki hayvanlar hakkında Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Songül Akman'dan bilgi aldı.
 


Editör: E. Candan