KENT MEYDANI PROJESİ HALKA SUNULDU

Bolu Belediyesi tarafından projesi Mimar Uğur Tunçok’a verilen Bolu Kent Meydanı ile ilgili projenin sunumu bu gün yapıldı.

KENT MEYDANI PROJESİ HALKA SUNULDU
13.08.2011 - 14:05

Bolu Belediyesi tarafından projesi Mimar Uğur Tunçok’a verilen Bolu Kent Meydanı ile ilgili projenin sunumu bu gün yapıldı.

Bolu Belediyesi eski Nikah Salonu’nda gerçekleşen sunuma Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu, Mücahit Engin, Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum örgütleri (Mimarlar Odası, inşaat Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri, Harita Mühendisleri ve Makine Mühendisleri,) basın ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Yılmaz“Bilgi istendiği zaman verilir”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda ilerleyen günlerde vatandaşın hizmetine sunulacak olan projelerle ilgili katılımcılara bilgiler vererek konuşmasına başlayan Yılmaz,“ Kent Meydanı ile ilgili herkes kahve köşelerinde, sokakta ve çeşitli mekanlarda bir şeyler söylüyor. Sözün söyleneceği yer burası. Buraya gelen Bolu’da ki bir problemi kendine dert eden katılımcılarımızı şahsım ve belediyem adına kutluyorum. Biz istiyoruz ki gerçekten Bolu’yu seviyor iseniz, gerçekten Bolu’da yaşamak istiyorsanız, dağarcığınızda bir şeyler varsa, bilgi sahibi iseniz gel burayla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Fikrin varsa söyle, ama uygulamaya geçtikten sonra kimse, şöyle olacaktı, böyle olmalıydı demesin. Bilgi istendiği zaman verilir. Hem istendiği zaman kendinde bir şey olmadığını bileceksin, hem de kendini bir şeyler anlıyormuş gibi laf edeceksin, yazı yazacaksın. Bu saygısızlıktır. Her şeyden önce insanın kendine saygısızlığıdır. Dolayısıyla burada ki sunuma katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yılmaz,“Şehri geleceğe emin adımlarla taşıyacağız”

Biz şehrin geleceğini planlamak için uğraşıyoruz diyen Başkan Yılmaz, “Yaptığımız şeyleri günü kurtarmak için değil, şehri geleceğe emin adımlarla taşımak için olduğunu herkes bilsin. Eğer bu proje Anıtlardan geçirilmiş olsaydı bu sene hem Kent Meydanı’nın yapımını bitirecektik, hem de İzzet Baysal Caddesi’nin yeni şeklini. Çünkü İzzet Baysal Caddesi’nin mevcut projesi elimizde var. Ama biz Kent Meydanı’nı bekliyoruz. Çünkü İzzet Baysal Caddesi’ni yapmaya başladığımızda 6 ay geçecek. Birde Kent Meydanı için bu caddeyi 6 ay kapatırsak Bolu’yu ve insanımızı sıkıntıya sokmuş oluruz. Biz istiyoruz ki aynı anda başlayalım 6 ayda ikisini de bitirelim. Kendinizde ne fikir varsa hepsini söyleyin alalım. Neticede Bolu’yu yaşanabilir Dünyanın en güzel kentlerinden biri yapmak durumundayız “dedi.

Başkan Yılmaz’ın konuşmalarının ardından Bolulu Mimar Uğur Tunçok tarafından Kent Meydanı ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

Yaklaşık 2 saat kadar süren sunumun ardından programa katılan davetliler proje ile ilgili görüşlerini dile getirerek çeşitli istek ve önerilerde bulundular.(


Editör: E. Candan