İLK MÜDAHALE MAKETLERE YAPILDI

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’nün hazırladığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında  Acil Sağlık Görevlileri İleri Yaşam Desteği Konusunda Eğitim aldılar

İLK MÜDAHALE MAKETLERE YAPILDI
24.06.2011 - 22:30

   Bolu ilinin Ankara İstanbul gibi büyük şehirler arasında stratejik bir noktada olduğunu belirten Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç; Deprem, sel, trafik kazası gibi afet durumlarında uzman sağlık çalışanlarına ihtiyaç olduğunu, bunun için de ileri yaşam desteği eğitiminin tüm sağlık çalışanlarına verilerek yaygınlaştırılması hedefine öncülük eden bu projeye desteklerinden dolayı Doğu Marmara kalkınma Ajansına Teşekkür etti.

İleri Yaşam Desteği Eğitimi; Konya Selçuk Üniversitesinden Prof. Başar CANDER, Doç. Dr. Mehmet GÜL, Yrd. Doç. Dr. Mehmet ERGİN, Düzce Üniversitesinden Yrd. Doç Dr. Hayati KANDİŞ, Abant İzzet Baysal Üniversitesinden Yrd. Doç Dr. Arif Duran tarafından verildi.

Verilen eğitimde Acil Sağlık Çalışanlarımaketler ve cihazlar eşliğinde tıbbi uygulama yaparak Acil hastaya yaklaşımı ve ileri yaşam desteği yöntemleri konusundaki bilgilerini arttırdılar.

Doktor, acil tıp teknisyeni, sağlık memur ve paramediklerden oluşan katılımcılara teorik ve uygulamalı sınav yapılarak başarılı olanlara sertifikaları Sağlık Müdür Yardımcısı Mustafa Özcan tarafından verildi.

Sağlık çalışanları Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteklediği proje sayesinde Mesleki gelişimlerine katkıda bulunan İleri Yaşam Desteği Eğitimini almaktan çok mutlu olduklarını belirttiler.Bolumuz ve acil hizmeti alan herkes için önemli bir eğitim olduğunu dile getiren katılımcılar eğitimlerin devamını istediler.


Editör: E. Candan