"BOLU HALKINA ULTRA TEHDİT PROJELER"

Has Parti İl Başkanı Abdullah Uzun "Ak Parti üçüncü sıra adayı Sayın Fatih Metin beyefendinin 1 Haziranda açıkladığı projeleri ben de dinledim. Projeleri açıklamadan önce kendisi AK Parti Bolu’yu “3-0 kazanırsak” yapacağım projeler diyerek bir nevi halkı tehdit edercesine vaatlerini sıralamıştır."dedi

4.06.2011 - 12:50

Has Parti İl Başkanı Abdullah Uzun Gerçekleştirdiği basın tolantısında Ak Parti Milletvekili Adayı Fatih Metin'in Projelerini eleştirdi.

Uzun yaptğı açıklamada şu ifadelere değindi" Ak Parti üçüncü sıra adayı Sayın Fatih Metin beyefendinin 1 Haziranda açıkladığı projeleri ben de dinledim. Projeleri açıklamadan önce kendisi AK Parti Bolu’yu “3-0 kazanırsak” yapacağım projeler diyerek bir nevi halkı tehdit edercesine vaatlerini sıralamıştır. Kendisine soruyorum; Ya Ak parti Bolu da 3-0 deği lde 2-1 olursa o zaman bu projeler diğer seçilen Ak  Partili adaylar tarafından yapılmayacak mı?Bu yeni proje oldukları iddia edilen vaatlerin yapılabilme şartı eğer 3-0 ise,açıkladıklarınız resmen ve fiilen Bolu halkına karşı bir tehdit değil mi dir?.Böyle bir siyasi kampanyada olmaz.

Sayın vekilimiz sevdiğim bir arkadaşımdır. Ama halkımız doğruları bilmek zorundadır. Fatih beyin 1 Haziranda açıkladığı “ultra uçuracak” projelerini muhalefet partisi il başkanı olarak yeterli ve gerçekçi bulmuyorum. Gerek Gerede ilçesine yapacağı 12.000 ilave istihdam gerekse Dörtdivan otoban kenarına yapacağı 2.000 kişilik sanayi sitesi vaatleri günü kurtarmak yada 3. Sıra adaylığının verdiği stresle, ya tekrar seçilemezsem, ya tekrar kırmızı plakalı makam aracım olmazsa endişesi ile alelacele çalakalem yazılmış halkı yanıltmağa yönelik ayağı yere basmayan sözler olarak değerlendiriyorum.

Merkezle ilgili vaatlerinde ise Havaalanı yapabilir, hatta Bolu’ya deniz bile getirebilir. Yapsın. Ama Organize Sanayi Bölgesi üzerinden oy çalma hesabı yapmasın. OSB hiçbir zaman siyasete bulaşmadı ve de bulaşmayacaktır.2 yıldır OSB yönetiminin yaptığı devam eden mevcut işleri üstlenmesin. Daha 10 günü var. Başka proje üretsin.Özellikle Organize Sanayi Bölgesi Ek rezerv alanı ile ilgili söylediği sözleri ve doğruları halkımızla paylaşmak istiyorum.

Ben 6 yıldır OSB nin hem müteşebbis kurulu üyesi, hem de yönetim kurulu üyesiyim. Yönetimimiz OSB de faaliyet gösteren sanayicilerden oluşuyor. Yönetimde her siyasi parti görüşüne mensup arkadaşlarım vardır. Ama, ben dahil yönetimdeki hiç bir arkadaşım OSB de yapılan hizmetleri kendi partileri lehinde üç beş oy almak uğruna kullanmamışlardır. Çünkü OSB çıkarcı siyasetlerin ve siyasetçilerin üzerindedir. Orası hem işverenin hem de işçilerin ekmek kapılarıdır.

Sayın vekilimiz geçen hafta OSB de bulunan fabrikaları ve OSB yönetimini beraberinde ki partilileri ile birlikte ziyaret etmişti. Benim işyerime yaptığı ziyarette parti kimliğimi bir kenara bırakarak, ev sahibi olarak elimden gelen misafirperverliğimi göstermiştim. Akabinde OSB yönetimi ziyaretinde de yine yönetim kurulu üyesi olarak bende misafirperverliğimi gösterdim. Burada OSB müdürümüz mevcut fabrikalar ile ilgili ve ilave alanda yönetimin yaptığı çalışmalar hakkında kısa bilgiler verdi. Belki adını bile ilk defa duyduğu yeni fabrikaların Bolu’ya geleceğini, çalıştıracakları işçi sayısını sayın vekilimiz burada ilk defa öğrendi.Ama maalesef sayın vekilimiz, bir hafta sonra Tv de yaptığı programda, OSB Ek rezerv alanı ile ilgili bir hafta önce ilk defa duyduğu bilgileri Bolu halkının gözünün içine baka baka sanki ilk kazma bugün vurulmuş gibi sanki adı geçen firmalara dil döküp Bolu ya getirmiş gibi anlatmasını ve şov yapmasını acizlik olarak adlandırıyorum.

OSB yönetiminin hiçbir siyasi rant beklentisi olmadan yıllardır yaptığı hizmetleri, kendi projesi gibi halka aktaran sayın vekilimiz daha birkaç hafta önce Bolu ya gelemeyen teşviklerle ilgili bir soruya “Bolu ya teşvik getirseydik ne olacaktı?Araziniz mi var” dediğini herhalde heyecandan unutmuş olacak.

Tüm bunlar OSB ile ilgili doğrulardır. Şahsımla ilgili söylediği “ Abdullah beyi kınıyorum, Yalan, İftira, Ayıplıyorum, Müslüman’a yakışmaz, Çapsız” sözlerini ise 3. Sıra adayı olmasına ve “ ya tekrar seçilemezsem” hırsına bağlıyorum.

Siyasi ahlakım gereği kendisine kendi üslubu ile, misli ile cevap vermeyeceğim. Elhamdülillah hepimiz Müslüman’ız. Biz siyaseti çıkarlar için değil yüksek idealler için yapıyoruz. Tek kişide olsak doğruları söylemek ve doğruları yapmak borcumuzdur. Ayrıca OSB ziyareti esnasında kimin doğru kimin yalan dediğinin şahitleri kendisi ile birlikte gelen AK partili heyeti şahittir.

Sayın vekilin neden hezeyana kapıldığı hakkında düşünürsek, kendi partisi bile 3. Sıra adayını yalnız bırakmış, Başbakan sanki cezalandırırcasına kendisini tekrar üçüncü sıraya koymuş bir kişi olarak her halde “ya tekrar seçilemezsem” endişesi ile söylenebilecek sözler olarak görüyorum.

Sayın Fatih Bey.

Her şey siyaset değil, her şey vekillik değil, her şey bir oy daha fazla almak değil. Hepimiz insanız. Bolu ufak bir şehir. Ya pazarda, ya camide, ya da kahvede yan yana geleceğiz. Bir bir yüzümüze bakacağız. Yüzümüzü ilerde kızartıcı sözler söylemememiz lazım. Ben inanıyorum ki şu an vekilimiz olan, 13 Haziranda “Fatih kardeşimiz” olacak olan arkadaşım hem benden hem de OSB yönetiminden özür dileyip helallik alacaktır."


Editör: E. Candan