BCG'den açıklama

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illerde de büyük yıkıma neden olan depremle ilgili açıklama yapan Bolu Gazeteciler Cemiyet Başkanı Mert Minisker, “Deprem gerçeğini bilen, depremin yıkımını yaşamış basın mensupları olarak, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Acımız çok büyük. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

BCG'den açıklama
7.02.2023 - 14:21
Kaynak: Haber Merkezi

BGC Başkanı Mert Minisker yaptığı açıklamada “Bu sabaha karşı Kahramanmaraş ilimizde meydana gelen ve çevresindeki 10 ilimizde daha yıkıma neden olan deprem tüm ülkemizde olduğu gibi Bolu’da da derin üzüntüye yol açtı. 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerini yaşayan bizler, depremin yaşattığı korkuyu endişeyi ve acıyı çok iyi biliyoruz. Deprem bölgesindeki halkımızın kış gününde yaşadığı zorlukları en iyi bilenlerden, acıyı en fazla hissedenlerdeniz. Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. 
 Deprem bölgesine yardımların en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamak, depremzedelerin yaralarını sarmak vatandaş olarak öncelikli görevimiz. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği, binlercesinin yaralandığı, binlercesinin enkaz altında kaldığı böylesi zor bir süreçte vatandaşlarımızın özellikle sosyal medyada yer alan asılsız haberlere karşı dikkatli olmalarını, resmi kurumların açıklamalarına itibar etmelerini diliyoruz. 
Bolu Gazeteciler Cemiyeti olarak, herkesin kaçtığı yere koşa koşa giden, kendi ailesi ve yakınları zor durumdayken bile deprem bölgesinde fedakarca görev yapan meslektaşlarımızın her daim yanlarında olduğumuzu bir kere daha belirtmek isteriz.   
Bu büyük felaketin açtığı yaraları millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde saracağımızdan ve bu zor günleri atlatacağımızdan eminiz.  
Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. 
Milletimizin başı sağolsun


Editör: K. CAN