Bolu'da, yağlık ayçiçeği ekili alanlar kontrol edildi

Yüzde 50 bakanlık bütçesi ve yüzde 50 çiftçi katkısı ile dağıtımı yapılan ve ekimi gerçekleştirilen yağlık ayçiçeği ekili alanların kontrol edilmeye başlandı

23.06.2022 - 17:34
AA

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi projesi kapsamında yüzde 50 bakanlık bütçesi ve yüzde 50 çiftçi katkısı ile dağıtımı yapılan ve ekimi gerçekleştirilen yağlık ayçiçeği ekili alanların kontrol edilmeye başlandığını bildirdi.

Murat, yazılı açıklamasında, Tarım Arazilerinin Kullanımın Etkinleştirilmesi projesi kapsamında ekimi gerçekleştirilen yağlık ayçiçeği tohumlarının çıkışlarının başladığını, bakanlıktan gelen personelle sahada incelemeler yaptıklarını kaydetti.

Ağırlıklı olarak ekimin gerçekleştirildiği Göynük ilçesi Hisarözü, Bulanık, Hilaller, Gerişler ve Narzanlar köylerinde inceleme yaptıklarını belirten Murat, "Yapılan kontrollerde bitki gelişimlerinin ay itibarıyla olumlu seyrettiği görüldü." ifadelerini kullandı.


Editör: K. CAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız