Ercoşkun Esnafın sorunlarını Bakan Tüfenkciye iletti

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu'da yeni bir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kurulması için kendisinden destek isteyen esnaf odaları başkanları ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi'yi makamında ziyaret etti.

Ercoşkun Esnafın sorunlarını Bakan Tüfenkciye iletti
14.11.2016 - 10:56
Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu'da yeni bir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kurulması için kendisinden destek isteyen esnaf odaları başkanları ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi'yi makamında ziyaret etti. Hayata geçmesi halinde zor günde Bolu esnafına destek olacak bu talebi Bakan Tüfenkci'ye aktaran Ercoşkun, ziyarette ayrıca, küçük esnafın yükünü hafifletecek görüş ve önerilerini de sundu.

Esnaf odaları başkanları, Bolu'da yeni bir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kurulması için AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'dan destek istedi. Milletvekili Ercoşkun, esnaf odaları başkanlarının kendisine ilettiği bu talebi Bolu esnafına zor günde daha fazla destek olunabilmesi adına Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na taşıdı. 
Başkent'te Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi'yi bu kapsamda makamında ziyaret eden Milletvekili Ercoşkun'a, Terziler Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Şoförler Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk, Berberler Odası Başkanı Nezahet Gökçeoğlu, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Tekin Eser, Manavcılar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Altındal, Demirciler Odası Başkanı Metin Bozoğlu ve Bolu Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kalaycı eşlik etti. Bakan Tüfenkçi'nin ev sahipliğindeki ziyarette ayrıca, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Necmettin Erkan'da hazır bulundu.

ERCOŞKUN, BOLU ESNAFININ SESİ OLDU
Ziyarette, Bolu esnafının yeni bir kredi ve kefalet kooperatifi kurulması yönündeki talebini gerekçeleriyle birlikte Bakan Tüfenkci'ye ileten Ercoşkun, ayrıca, küçük esnafı rahatlatacak görüş ve önerilerini de sundu. 
Ercoşkun, "Türkiye'de ve Bolu'da yeni yatırımların önünü açmak üzere hükümet olarak birçok desteklememiz söz konusu. Ancak önümüzdeki dönemde vergi ve SGK indirimi sağlanmasının küçük esnafımızı rahatlatacağını düşünüyorum. Bakanlığımızın bu yönde bir girişimde bulunması küçük esnafımızı olumlu etkileyecektir" ifadelerini kullandı. 

BAKAN TÜFEKÇİ: TALEPLERİNİZİ ÖNEMSİYORUM
Ercoşkun'un Bolu esnafının sesi olarak kendisine illettiği talepleri ve görüşleri üzerine konuşan Bakan Tüfenkci ise, "Tepeden inme bir çalışma elbette yapılamaz. Sizlerin bu meseleye sahip çıkması lazım. Çalıştaylar yapmanızı öneririm. En iyi oda yasasının oluşturulması noktasında da fikirlerinize ihtiyacımız var. Esnafımızın faydasına olduğuna inandığım için sizlerin taleplerinizi, görüş ve önerilerinizi önemsiyorum" dedi.

ESNAFA İŞSİZLİK FONU MÜJDESİ
Bakan Tüfenkci, Bolu heyetine yönelik açıklamalarında ayrıca, işçilere yönelik uygulanan "işsizlik fonu" uygulamasını esnaflar içinde hayata geçireceklerinin müjdesini verdi. Önümüzdeki dönemde uygulanması planlanan "esnaf işsizlik fonu" çalışmalarının ayrıntılarını paylaşan Bakan Tüfenkci, oluşturulacak fon ile dar boğazda kalmış esnaflara destek olunacağını ve bu fonun yüzde 50'lik diliminin devlet tarafından karşılanacağını belirtti.

ÖZTÜRK: MİLLETVEKİLİMİZE ZOR GÜN DOSTLUĞU İÇİN ESNAFIMIZ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Ziyarette, Milletvekili Ercoşkun'un Bolu esnafının sesi olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Şoförler Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk ise, Bakan Tüfenkci'nin makamında Milletvekili Ercoşkun'a bir kez daha teşekkür etti. Öztürk, "Sayın Ali Ercoşkun, Bolu'nun sorunları ile oldukça yakından ilgilenen bir milletvekilimiz. Talebimiz karşısında esnafımızla yakından ilgilendi ve bu ziyaretle esnafımıza sahip çıktığını bir kez daha gösterdi. Kendisine sizin huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

BAKAN TÜFENKÇİ'YE BOLU'DAN ÖZEL HEDİYELER
Açıklamalar sonrası, Milletvekili Ercoşkun Başkent'teki bu ziyaret için Bolu'da özel olarak hazırlanmış yöresel lezzet ürünlerinden ve Köroğlu tablosundan oluşan hediyeleri Bakan Tüfenkci'ye sundu. Bakan Tüfenkci nazik yaklaşımları karşısında Milletvekili Ercoşkun'a ve esnaf odaları başkanlarına teşekkür etti. Ziyaret, objektifler karşısında verilen görüntülerle son buldu.

Editör: E. Candan