Doğanay onur ve gurur duyuyoruz

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 15. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yapan Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, 15. Yılın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Doğanay onur ve gurur duyuyoruz
15.08.2016 - 12:10

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay tarafından yayınlanan 15'nci kuruluş yıldönümü kutlama mesajı şu şekilde;

“Kimsesizlerin kimi olmak, sessiz ve ezilen milyonların sesi olmak adına Erdemliler hareketini başlatarak "kim var" diye sorduğunda "ben varım" diyen bir avuç arkadaşıyla çıktığı yolda 14 Ağustos 2001 tarihinde kurduğu Adalet ve Kalkınma Partisi ile Türk demokrasi tarihinde çok önemli bir dönem başlatan Cumhurbaşkanımız, Kurucu Genel Başkanımız ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bu dava için resmen yola çıktığı bugün, partimizin 15'nci, kuruluş yıldönümünü kutlamanın onur, gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

‘Vesayet dönemlerine son, yeter söz Milletindir’ diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımız, Kurucu Genel Başkanımız ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına milyonlarca sessiz çoğunluğun cevap verdiği, milli iradenin 15 yılda girilen her seçimde sandığa yansıdığı, AK Kadrolara destek vererek başarısına başarı, gücüne güç kattığı siyasi mücadele bugün 15 yaşındadır. Ak Parti kurulduğu ilk günden bu yana parti içi demokrasi, millet iradesine saygınlık, siyasi ahlak ve erdem anlamında bir yandan Türk siyasi tarihine parti olarak yüksek değerler katarken, bir yandan da Cumhuriyet tarihinde de eşine az rastlanır şekilde ekonomi, sağlık, eğitim, insan hakları, demokrasi başta olmak üzere hayal bile edilemeyen başarılara ve reformlara imza atmıştır.

Devlet ile Millet arasına giren vesayet anlayışına son veren AK Parti, kendisine hedef olarak koyduğu Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'yi ekonomisiyle, teknolojisiyle, demokrasi ve özgürlükleriyle dünyanın gelişmiş ilk 10 ülkesi arasında sokma mücadelesini de emin adımlarla sürdürmektedir. Tüm başarıların yanında Dünyadaki mazlum Müslüman Halkın da ümidi olan Cumhurbaşkanımız, Kurucu Genel Başkanımız ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Kadrolar, bir yandan hedefe ulaşmak için var gücüyle çalışırken diğer taraftan da dış güçlerin ve onların içerideki hain işbirlikçilerinin sinsi ve kalleş engellemeleriyle de mücadelesini, Türk Halkından aldığı destekle tüm gücüyle sürdürmektedir.

Bunun son örneğini 15 Temmuz günü FETÖ terör örgütü ve ona mensup hainlerin kalkıştığı darbe girişimiyle yaşadık. Ak Parti'yi kapatmak için uydurulan düzmece iftiralarla dolu iddianameyle açılan kapatma davasında olduğu gibi, 17/25 Aralık'ta olduğu gibi, Gezi olaylarında olduğu gibi 15 Temmuz'da da paralel yapılanmanın kirli oyunlarına ve FETÖ darbe girişimine Milletimizden aldığımız güçle, milletimizin yanında dimdik durduk.

Ak Parti iktidarıyla Türkiye'nin artık üzerinde oyun oynana değil, oyun kuran aktör olduğunu dünyaya göstermiş bulunuyoruz. Bu vesileyle Türkiye’de darbeler döneminin bittiğinin tüm dünyaya ilanı olan 15 Temmuz gecesinde şehit düşen vatan evlatlarını bir kez daha rahmetle anıyor, yakınlarına sabırlar diliyorum. Gelinen bu noktada 1 Kasım genel seçimlerinde Bolu Halkının Ak Kadrolara gösterdiği teveccühün sorumluluğunun yanında bir de 15 Temmuzda verilen destek ile Bolu Ak Parti Teşkilatları olarak ilk günkü azim ve inançla hizmet etme idraki içinde olacağız. İlk gün yola çıkarken dediğimiz gibi; Biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik.

Hizmette ve başarıda sınır tanımayan bir anlayış içerisinde AK kadrolarıyla ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan, başarıdan başarıya koşan Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım'ı, Genel Merkez Yöneticilerimizi, kurulduğu günden bu yana gönül bağını hiç kopartmasan partimizin tüm değerli mensuplarını kutluyor, şu anda hayatta olmayan teşkilat mensuplarımızı rahmetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, partimizin 15. kuruluş yılının ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.”


Editör: E. Candan