Yazıcıoğlunun kabrini ziyaret ettiler

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, 2009 yılında helikopter kazası sonrası vefat eden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti.

Yazıcıoğlunun kabrini ziyaret ettiler
2.06.2016 - 15:26

Çeşitli incele ziyaretleri için Ankara'nın Altındağ ilçesine Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin davetlisi olarak giden AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, 2009 yılında helikopter kazası sonrası vefat eden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti. 

Yazıcıoğlu'nun, Tacettin Dergahında bulunan kabrini Belediye Başkan Vekili Kazım Konak ve AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret eden Doğanay, burada dualar okudular. 

Ziyaret sonrası dugularını ifade eden AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Sayın Muhsin Yazıcıoğlu, siyasi anlayışı, ülke meselelerine sağ duyulu yaklaşımıyla, özel ve siyasi hayatı boyunca tüm yaşantıyla örnek alınacak bir devlet ve millet adamıydı. İlkeli, dürüst ve tutarlı bir siyaset yürütüyordu. Her türlü antidemokratik anlayışın ve dayatmanın karşısında dimdik duran bir vatan evladıydı. 28 Şubat post modern darbesinde herkes sus pus olurken o yiğit adam çıkmış, "Namlusunu milletine döndüren askere selam durmam" diye haykırmıştı. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, sorumlu bir muhalefet anlayışıyla hareket ediyordu. Özellikle bugünkü muhalefet anlayışına baktığımızda kendisinin yokluğu daha çok hissediliyor. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.


Editör: E. Candan