Tahaoğlu gerçek dışı bu söylemler kurumumuzu rencide ediyor

Bolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Metin Tahaoğlu yaptığı yazılı açıklama ile " Gerçek dışı olan bu söylemler kurumumuzu rencide etmeyi ve fedakârca çalışan yönetimimizi yıpratmayı amaçlamaktadır.  " dedi

Tahaoğlu gerçek dışı bu söylemler kurumumuzu rencide ediyor
18.05.2016 - 14:56

Bolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Metin Tahaoğlu yaptığı yazılı açıklama ile "  Gerçek dışı olan bu söylemler kurumumuzu rencide etmeyi ve fedakârca çalışan yönetimimizi yıpratmayı amaçlamaktadır." dedi

Tahaoğlı yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı "Bolu’nun bazı yerel gazetelerinin 16.05.2016 tarihli web sayfalarında “30 Milyonluk Skandal – Her şey ihale komisyonu başkanının dilekçesi ile başladı- Ortalığı karıştıracak ciddi iddialar” başlıklı haberlerde yer alan hususlara ilişkin olarak, kamuoyun bilgilendirilmesini sağlamak üzere, bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 

Bahse konu gazete haberlerinde yer alan iddialar tamamen gerçek dışı olup, herhangi bir ihalenin iptal edilme durumu söz konusu olmamıştır. 

Bahse konu süreç teknik şartname hazırlık aşamasında teknik ekibin firmaları değerlendirme süreci olup, habere konu ilgili şahıs sebebi bilinmeyen bir şekilde bu süreçte kendini ihale komisyon başkanı olarak adlandırmıştır.

İddiada belirtildiği gibi ilgili şahsın görevden uzaklaştırılması söz konusu olmamıştır. Sağlık Bakanlığı’nın Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesine Bilgisayar Mühendisi atanmasına bağlı olarak ilgili şahsa olan ihtiyacın sona ermesinden dolayı kadrosunun bulunduğu Üniversitedeki görevine geri dönmüştür. 

Bolu İli Genel Sekreterliği HBYS hizmet alımı tüm kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi, Kamu İhale Mevzuatları çerçevesinde gerçekleştirilmiş ve Türkiye’de gerçekleştirilen HBYS hizmet alımlarından fiyatı en uygun olanlarından bir tanesidir. 

Ayrıca; İddia edildiğinin aksine yapılan ödemelerde şerh ve tutulan tutanaklarla ilgili gerekli cezai işlemler sözleşme hükümlerine göre uygulanmıştır. 

Gerçek dışı olan bu söylemler kurumumuzu rencide etmeyi ve fedakârca çalışan yönetimimizi yıpratmayı amaçlamaktadır. Konu ile ilgili hukuki süreç başlatılmıştır


Editör: E. Candan