Yangınzedelere yardım eli

Ovadüzü Mahallesi’ndeki yangında zarar gören Demir ailesinin yarasını sarmak için Bolu Belediye Başkan Vekili Kazım Konak, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve beraberindeki heyet Sabri ve Ayhan Demir ile diğer hane halkını ziyaret ettiler

Yangınzedelere yardım eli
27.04.2016 - 10:08

Bolu Belediye Başkan Vekili Kazım Konak, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve beraberindeki heyet, Ovadüzü Mahallesi’ndeki yangında zarar gören Demir ailesi ile bir araya geldi. Heyet, Sabri ve Ayhan Demir ile diğer hane halkına geçmiş olsun dileklerini iletirken, Demir ailesi ise olay sonrası seferber olan Bolu Belediyesi’ne teşekkür etti.

Ziyarette ev halkından yaşlı bir kadın, yangının çıkış anını anlattığı sırada gözyaşlarına boğuldu. Durumdan etkilenen AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ise “Can kaybı yaşanmadığı için şükretmelisiniz. En önemlisi o, çünkü diğer her şeyin telafisi var. Biz sizlere sahip çıkmak adına buradayız” sözleriyle teselli ettiği yaşlı kadını alnından öptü.

Bolu’nun Ovadüzü Mahallesi’nde sabah saatlerinde samanlıktan çıktığı iddia edilen yangında bir ev, odunluk, ahır ve samanlık yanarak kül oldu. Sabah namazına kalkan ev sahibinin yangını fark etmesiyle olası can kaybı önlenirken, Bolu Belediyesi yangınzede aile için seferber oldu. Gelen çağrı üzerine kısa sürede yangın bölgesine ulaşan itfaiye ekipleri yangını kontrol atlına aldı, ardından da soğutma çalışmalarını sürdürdü. Ortaya çıkan enkazda yine belediyeye ait kepçe ile alandan kaldırıldı.

 Bolu Belediye Başkan Vekili Kazım Konak, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan’da, yangının çıkış nedeni hakkında yetkililerden bilgi almak ve aileye geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere Ovadüzü Mahallesi’ne geldi. 315’inci sokaktaki yangın yerine geçen heyet, yangında zarar gören ev sahipleri Sabri ve Ayhan Demir’e geçmiş olsun dileklerini iletti.

Doğanay: sizlere sahip çıkmak adına buradayız”

Oldukça duygusal anların yaşandığı ziyarette ev halkından yaşlı bir kadın, yangının çıkış anını anlattığı sırada gözyaşlarına boğuldu.  Kadının “Hiçbir şeyimiz kalmadı” sözleri üzerine AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Can kaybı yaşanmadığı için şükretmelisiniz. En önemlisi o, çünkü diğer her şeyin telafisi var. Biz sizlere sahip çıkmak adına buradayız” sözleriyle yaşlı kadını teselli etmeye çalıştı.  Yaşlı kadının ise “Allah devletimizden razı olsun”  dedi. Bunun üzerine Doğanay yaşlı kadını alnından öptü. Ev sahibi Sabri Demir ise, sabah namazına kalması dolayısıyla olayı fark ettiğini söyleyerek, “Belediyemizden Allah razı olsun. Olay anından beri çalışıyorlar” sözleriyle heyete teşekkür etti. Bolu Belediye Başkan Vekili Kazım Konak’ta bir araya geldiği Demir ailesi fertlerine gerekli her türlü desteği sağlamaya devam edeceklerini iletti.

Haber : Hakan KAPUCU  / Foto : Güner ATEŞ


Editör: E. Candan