Ercoşkundan Türkiyeye yakışır organizasyon

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, TBMM Komisyon Başkanı olarak 42 ülkenin parlamenterlerini ağırladığı AİBPA Toplantısı’nın ardından dev organizasyonun kapanışını İstanbul’daki tarihi Malta Köşkü’nde gerçekleştirdi.

Ercoşkundan Türkiyeye yakışır organizasyon
11.02.2016 - 18:13

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, TBMM Komisyon Başkanı olarak 42 ülkenin parlamenterlerini ağırladığı AİBPA Toplantısı’nın ardından dev organizasyonun kapanışını İstanbul’daki tarihi Malta Köşkü’nde gerçekleştirdi.

Osmanlı’nın son padişahlarından Abdülaziz’in yaptırdığı köşkte parlamenterler için akşam yemeği organizasyonu düzenleyen Ercoşkun, Türkiye’ye yakışır organizasyona imza attı.

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, TBMM Komisyon Başkanı olarak Avrupa ve Afrika kıtasında bulunan 42 ülkenin temsilci parlamenterlerini Şişli'deki Hilton İstanbul Bosphorus Otel'de ağırladı. AİBPA'nın İstanbul'daki toplantısına ev sahipliği yapan Ercoşkun, toplantı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Dünya 5’ten büyüktür" söylemine arka çıkarak, "Birleşmiş Milletler çatısı altındaki Güvenlik Konseyi gibi karar organları sadece güçlülere hizmet eden kararlar alıyorlar. Biz, değerli Cumhurbaşkanımızın çok haklı ifadesi ile yüksek sesle 'Dünya 5’ten büyüktür' diyoruz. Son dönemde yaşananlar ve sahillere vuran çocuk bedenlerinin yürek burkan görüntüleri, Cumhurbaşkanımızın ne denli haklı olduğunu kanıtlamıştır" dedi.

Ulusal medya kuruluşlarının yakın takibe aldığı toplantı, Ercoşkun’un muhteşem kapanış organizasyonuyla son buldu. Ercoşkun, 10 Şubat Çarşamba günü akşamı Yıldız Parkı’nda bulunan tarihi Malta Köşkü’nün kapılarını AİBPA mensubu parlamenterlere açtı. Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelen parlamenterleri akşam yemeğinde ağırlayan Ercoşkun, uluslararası organizasyonun finalini yine Türkiye’ye yakışır düzeyde gerçekleştirdi. Ercoşkun, 1871 yılında Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan tarihi köşkte yemek öncesi parlamenterlere seslenerek, “Medeniyetlerin beşiği İstanbul’da yaptığımız başarılı toplantıya katılımınızdan dolayı ülkem adına siz parlamenterlere teşekkür ediyorum. Yıldız Parkı içinde tarihi mekanda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Türkiye’deki temaslarımızın ardından sizlerle bir başka toplantıda yeniden bir araya geleceğiz. Toplantımıza katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ercoşkun, Türkiye Büyük Millet Meclisi adına düzenlediği yemek organizasyonu ve boğaz manzarasının doruğa ulaştığı görkemli gecede, parlamenterlerin karşısına çeşitli sürprizlerle çıktı. Bolu'nun her geçen gün tadını duyurduğu meşhur Bolu Çikolatasını parlamenterlerin tatmalarını sağlayan Ercoşkun, bay ve bayan parlamenterlere birbirinden şık hediyeler takdim etti.

Gece, Ercoşkun ve parlamenterlerin köşk bahçesinde bulunan Yıldız Parkı’ndaki havuz kıyısında içilen Türk Kahvesi ile birlikte yapılan sohbetlerle sona erdi. 


Editör: E. Candan