Çetinkaya Adaletsizliği ortadan kaldırmak gerekir

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, son günlerde yaşanan terör olaylarına değindi ve, “Terörü önlemek için gelir adaletsizliğini ve işsizliği ortadan kaldırmak gerekir."dedi

Çetinkaya Adaletsizliği ortadan kaldırmak gerekir
18.01.2016 - 10:11

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, son günlerde yaşanan terör olaylarına değindi ve, “Terörü önlemek için gelir adaletsizliğini ve işsizliği ortadan kaldırmak gerekir. Ülkemizde işsizlik %10 civarında, genç işsizlik ise %19 civarında, maalesef güneydoğuda genç işsizlerin oranı ise %40’ın üzerindedir. Genci işsiz bırakarak onu terörün kucağına itiyoruz” dedi.

Ülke gündemine dair önemli açıklamalar yapan Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, şu ifadeleri kullandı; “Bilindiği gibi ülkemizin Güneydoğu illerinde yaşanan terör olayları bütün devlet imkanları kullanıldığı halde önüne geçilemediği gibi gün geçtikçe artmaktadır. Her gün şehit haberleri ile yüreğimiz yanarken, Ankara ve İstanbul’daki, terör saldırıları ile masum insanlarımız hayatını kaybetmektedirler. Ülkemizde bunlar yaşanırken özellikle terör yaşayan illerimizin sınırındaki Irak ve Suriye’deki terör olayları daha vahim boyutlara ulaşmıştır. Gerek Suriye’deki insanlar gerekse Diyarbakır, Şırnak, Hakkari ve diğer illerde yaşayan vatandaşlarımız büyük bir korku içinde yaşamakta, birçoğu evini barkını terk etmektedir.

“BİR GÜN SURİYE KARIŞIRSA BİLESİNİZ HEDEF TÜRKİYE’DİR”

Peki bu olaylar niçin yaşanıyor? Bunların hiçbiri sebepsiz değildir. Siyonizmin, Küresel Emperyalizmin bir hedefi vardır. Küresel Emperyalizm Büyük İsrail’i kurmak istemekte, onun için etrafındaki ülkeleri yumuşak lokma yapmak arzusundadır. Maalesef AKP’nin de alet olduğu BOP yani Büyük Ortadoğu Projesi ile bu hedefine adım adım ilerlemektedir. Asıl hedef Türkiye’dir. Türkiye’nin parçalanmasıdır. Bunu Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN yıllar evvel haber vermiş, 1994 yılında yaptığı bir konuşmasında ‘BİR GÜN SURİYE KARIŞIRSA BİLESİNİZ HEDEF TÜRKİYE’DİR.’ demiştir. Bu sözü söylerken birçok delil ve dayanağını da aynı anda ifade etmiştir. Maalesef iktidarın gafleti ve bizim dışımızdaki muhalefetin bunu görememesi ülkemizin ve bölgenin başına bu korkunç belayı musallat etmiştir. Biz diyoruz ki, sivrisinekle mücadeleden önce bataklık kurutulmalı, terörün sebepleri ortadan kaldırılmalıdır.

Biz SAADET PARTİSİ olarak şunu haykırıyoruz. Özellikler küresel emperyalizm ile yani ABD ve AB ile işbirliğini derhal terk etmemiz gerekir. Bu konuda ABD ile kesinlikle stratejik ortak olunmamalıdır. Batılı Güçlerle bu konuları kesinlikle müzakere etmemeliyiz. Batılı Güçler bu bölgede kaldığı müddetçe bu olaylar artarak devam edecektir. Bu terörü besleyen, ellerine o güçlü silahları veren batılı ülkelerdir. Bilindiği gibi Milli Görüş 1996’da iktidara geldiğinde ilk iş Çekiç Gücü o bölgeden kovmak olmuştu. Maalesef AKP Hükümeti, batılı güçlerin Irak’a dolayısıyla bölgeye girmesine göz yummuş, İncirlik Üssünün bu amaçla kullanılmasına müsaade etmiş, Eğit-Donat projesi ile Müslümanı Müslümana öldürtme planına destek vermiş, ülkemizin güneyine batılı füze savunma sistemleri ve Radar üsleri kurdurarak İsrail’in emniyetine katkı sağlamıştır. Çözüm Sürecini Küresel Emperyalizmin istediği doğrultuda yürüterek PKK terörünün maalesef şehirlere yerleşmesi gafletinde bulunmuştur.

“AKP YENİ FABRİKALAR İNŞA ETMEDİĞİ GİBİ OLANLARI DA BİR BİR SATMIŞTIR”

Biz diyoruz ki terörü önlemek için gelir adaletsizliğini ve işsizliği ortadan kaldırmak gerekir. Ülkemizde işsizlik %10 civarında, genç işsizlik ise %19 civarında, maalesef güneydoğuda genç işsizlerin oranı ise %40’ın üzerindedir. Genci işsiz bırakarak onu terörün kucağına itiyoruz. Milli Görüş iktidarı döneminde bütün Türkiye’ye olduğu gibi o bölgeye yüzlerce fabrika inşa etmiş, işsizliği önlemiştir. Maalesef AKP yeni fabrikalar inşa etmediği gibi olanları da bir bir satarak genç işsizlerin o bölgede %40’lara çıkmasına sebep olmuştur.

“MANEVİ VE AHLAKİ EĞİTİME AĞIRLIK VERMELİYİZ”

Yine biz diyoruz ki; terörü önlemek için Manevi ve Ahlaki eğitime ağırlık vermeliyiz. Tarih boyunca bizi bir arada tutan güç İnanç bağıdır. Maalesef bugün terörist olarak dağa çıkan genç AKP’nin 15 yıldır yürüttüğü eğitim anlayışının bir neticesidir. Manevi ve Ahlaki eğitimi Avrupa Birliği normları çerçevesinde değil, tarih boyunca taşıdığımız Milli ve Ahlaki değerler doğrultusunda verilmelidir. Biz Çanakkale’yi bu ruhla kazandık, en şanlı zaferleri bu eğitimle elde ettik.

“KÜRESEL EMPERYALİZM İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLDUĞUMUZ SÜRECE BU OLAYLAR ARTARAK DEVAM EDECEKTİR”

Son olarak şunu haykırıyoruz. Küresel emperyalizm ile işbirliği içinde olduğumuz sürece bu olaylar artarak devam edecektir. İktidarı ile, muhalefeti ile Rahmetli Erbakan Hocamızın kurduğu D-8 yani İSLAM BİRLİĞİ teşkilatını güçlendirerek Küresel Emperyalizmin sinsi planını bozabiliriz. Saadet Partisi olarak aziz milletimize şöyle sesleniyoruz. Avrupa Birliği değil İslam Birliği İMF değil İslam Ekonomik İşbirliği NATO değil İslam Ülkeleri Askeri İşbirliği Dolar, Euro değil İslam Ortak Para Birimi Bunu gerçekleştirecek tek güç Saadet Partisi’dir. Batılı güçlerin planlarına alet olduğumuz sürece terör olayları artarak devam edecektir. Tek Çare Milli Görüş Tek Çare Saadet Partisi’dir. Herkese SAADETLER dilerim.”


Editör: E. Candan