Evcil bu gün tek yürek olma zamanıdır

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Adem Evcil, Diyarbakır’da yaşanan kalleş saldırı sonrası açıklama yaptı.

Evcil bu gün  tek yürek olma zamanıdır
15.01.2016 - 09:26

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Adem Evcil, Diyarbakır’da yaşanan kalleş saldırı sonrası açıklama yaptı. 

Evcil, “Son günlerde kendini barış elçisi olarak tayin eden sözde akademisyenlerin sesi neden duyulmamaktadır? Pkk seviciliği yaparken ölen çocuklardan bahseden bu hadsizler, bugün ölen çocuklar için neden bir tek söz bile etmemektedir?” dedi.

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Adem Evcil tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

“Dün gece saatlerinde Diyarbakır’dan gelen 1 şehit ve 5 sivil vatandaşımızın vahşice katledilişinin haberi yüreklerimizi dağlamıştır. Bütün Türkiye bu haberle birlikte yasa bürünmüş, Türk Milleti şehitleri için döktüğü gözyaşlarını dualarıyla süslemiştir. Bilindiği üzere şehitlik, herkese nasip olmayacak yücelikte bir makamdır. Bu makama yükselen kardeşlerimizin şefaatine erişmek ise hepimiz için en büyük temenni olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak ülkemizin ve milletimizinhuzuruna kast eden hainlerin alçakça ve şerefsizce tertipleri karşısında vatandaşlarımızın geleceğe yönelik kaygıları artmış, umutsuzluk ve karamsarlık hat safhaya ulaşmıştır. Bütün bunlara rağmen Türkiye teröre teslim olmayacak, Türk milletinin birlik ve beraberliğini hiçbir güç alt edemeyecektir. Son günlerde kendini barış elçisi olarak tayin eden sözde akademisyenlerin sesi neden duyulmamaktadır? Pkk seviciliği yaparken ölen çocuklardan bahseden bu hadsizler, bugün ölen çocuklar için neden bir tek söz bile etmemektedir? Güneydoğuda askerimizin katliam yaptığını büyük bir iştahla söyleyen kansızlar, kan dökerek elde etmeye çalıştıkları özerliği beşikteki bebekten mi istemektedir? Türk milleti töreli bir millettir. Savaş yalnızca vatanın iç ve dış düşmanlarına karşı verildiği zaman caizdir. Güneydoğuda bugün verilen mücadele küffara karşı verilen mücadeledir. Vatanımızın ve milletimizin bütünlüğünü korumak için verilen mücadeledir. Bugün; Türk Milleti’ne ve devletine yönelik bu hain saldırıya hak ettiği cevabı verme günüdür.

Bugün; milleti bölmeye çalışanlara karşı tek yürek olup tek bir ses verme günüdür: “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor, yaralı askerlerimize ve polislerimize acil şifalar diliyoruz.”


Editör: E. Candan