Remzi Evren son yolculuğuna uğurlandı

Bolulu Sinema ve dizi oyuncusu Remzi Evren (58), Üsküdar'daki evinde hayatını kaybetti. Evren’in KOAH hastası olduğu ve uykusunda kalp krizi geçirdiği öğrenildi.

Remzi Evren son yolculuğuna uğurlandı
7.01.2016 - 23:55

Bolulu dizi ve sinema oyuncusu Remzi Evren son yolculuğuna uğurlandı. Evren`in cenazesi ikindi vakti İstanbul Üsküdar’daki Şakirin Camii’ne getirildi.

Cenazeye Evren`in eşi Feza ile kızları Arda ve Funda’nın yanı sıra yakınları, sevenler ve Bolulular katıldı. Evren`in çok kibar ve dünya efendisi bir insan olduğunu söyleyen oyuncu Hazım Körmükçü, `Pırlanta gibi bir insandı. Babacan bir tarafı da vardı. Çok sakindi. Ben ona hep çok kıymet veririm. Ne iş yaparsanız yapın o işte nasıl anıldığınız önemlidir. Ustam da bu anlamda iyi cümleleri hak eden bir insandı. Sevenlerine, ailesine sabırlar diliyorum. Allah rahmet eylesin. Gelenden de Allah razı olsun gelmeyenden de razı olsun. Fani dünya. Hepimizin başına gelecek` diye konuştu.

Evren`in cenazesi kılınan cenaze namazı sonrası defnedilmek üzere Ihlamurkuyu Mezarlığı`na götürüldü. Remzi Evren, Üvey Baba, Kurtlar Vadisi Pusu, Karadayı, Behzat Ç. ve son olarak Muhteşem Yüzyıl: Kösem gibi önemli dizilerde oynayan Remzi Evren, Cem Yılmaz`ın `Av Mevsimi` adlı sinema filminde de rol almıştı.


Editör: E. Candan