Merkez ünite acil servisi hizmete girdi

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, büyük hayırsever İzzet Baysal’ın ölümsüz ismini taşıyan İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Ünite de yeniden Acil Servis hizmeti verilmesini sağladı.

Merkez ünite acil servisi hizmete girdi
31.12.2015 - 00:57

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, büyük hayırsever İzzet Baysal’ın ölümsüz ismini taşıyan İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Ünite de yeniden Acil Servis hizmeti verilmesini sağladı.

Acil Servis, yenilenen yüzü ve modern teknolojik yatırımlarıyla Bolu protokolü ve davetlilerin beğenisini kazandı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, düzenlenen açılış töreninde, “Hastanemizin tam teşekküllü olarak hizmet vermesini misyonumuz olarak görüyoruz” dedi. Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Ünite’de Acil Servis yeniden hizmete açıldı. Bir süredir hizmete kapalı olan servis, yenilenen yüzü, yepyeni son teknoloji yatırımlarıyla sağlık hizmeti vermeye başladı.

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nce dün saat 11.00’de düzenlenen açılış törenine; Vali Aydın Baruş, AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu yaptı.

TAHAOĞLU: “HASTANEMİZİN TAM TEŞEKKÜLLÜ HİZMET VERMESİNİ MİSYONUMUZ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Tahaoğlu konuşmasında, “Hastanemiz, Köroğlu Ünitesi açıldıktan sonra, 2005 yılından itibaren pasif duruma düşmüş ve işlevselliğini kısmen kaybetmişti. Burada sadece poliklinik hizmetleri verilmekteydi. Sayın Valimiz ve Sayın Milletvekilimizin çok ciddi katkılarıyla, önemli bir projeyi gerçekleştirmeyi başardık. Acil Servis’imizi yeniden hizmete açıyoruz. Yataklı servislerimizin oluşumu için tadilat çalışmaları devam etmektedir. Yataklı servislerin tamamlanmasıyla Merkez Ünite tam teşekküllü bir hastane haline gelecek. Bu kıvanç ve mutluluk hepimize aittir. Bu başarıda tüm çalışanlarımızın payı vardır. Acil Servis’in halkımızın hizmetine açılması bizleri çok mutlu etti. İzzet Baysal Vakfı Başkanımız Ahmet Baysal’la yaptığımız görüşmelerde kendilerine de ilettim. Bolu’nun büyük hayırseverinin bizlere bir emaneti olan ve onun ismini taşıyan bu hastanenin tam teşekküllü olarak hizmet vermesini misyonumuz olarak görüyoruz” dedi. Tahaoğlu, açılışa katılan davetlilere teşekkürlerini sunarak, sözlerini noktaladı.

BAŞKAN YILMAZ: “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI ÜSTÜN HİZMETLERİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM”

Açılış kürsüsüne davet edilen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, son yıllarda sağlıkta yaşanan değişim ve dönüşümü aktardı. Yılmaz, “SGK-Bağkur ayrımı yapılan dönemlerden bugüne geldik. Doktorlarımız görüyoruz ki, şefkatle hastaların yanında. Sağlıkta doktorların hastanın evine bile gidip şikâyetlerini öğrendiği bir döneme geldik. Sağlık camiasına bu hizmetlerinden ve hastalara gösterdikleri şefkatten dolayı teşekkür ediyor, sağlık çalışanlarını başarılarından ötürü kutluyorum. Acil servisin Bolu’ya şifa dağıtmasını umuyorum” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ ERCOŞKUN: “MİLLET ADINA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM!”

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun ise tören konuşmasına, “Rahmetli İzzet Baysal’ın bize emaneti hastanemizde Boluluların hizmetinde olacak bir acil servisin açılışında bulunmaktan dolayı mutluyuz” diye başladı. Ercoşkun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir iktidar partisi milletvekili olarak, iktidarımızın yaptığı hizmetlerin millete hizmet etme noktasında vatandaşlarımızdan karşılık bulması ve memnuniyetlerinin oluşması bizim mutlu olduğumuz noktalardan birisi. Geçmişle kıyaslanamayacak devrim niteliğinde bir kararla, olmaz denilenler oldu ve devlet hastaneleri tek çatı altında birleşti. Hastanelerde geçmişte yaşanan kuyruklar ortadan kalktı. Hastanelerimiz vatandaşlarımızın memnuniyetle ayrıldığı hizmet noktasına dönüştü. Toplumun her kesimini ilgilendiren bu çalışmalar sağlık çalışanlarının fedakarlıklarıyla gerçekleşti. Ben ilk teşekkürümü bu devrimi gerçekleştiren sağlık çalışanlarına arz ediyorum. Millet adına sizlere teşekkür ediyorum.”

“HASTANEMİZİ YENİDEN ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞTURACAĞIZ”

Ercoşkun, açıklamalarının devamında, “Sağlık Bakanlığı’mızdaki temaslarımız neticesinde, buranın ayrı bir hastane olarak tanımlanması, imkan ve kaynak bakımından tam teşekküllü hale getirilmesi için istişarelerimizi yaptık. Ahmet Baysal’ın bu hastaneyi yeniden eski günlere döndürme temennilerinin de etkisiyle İzzet Baysal Şükran Günleri öncesinde böyle bir karar verdik. Yıl içerisinde Acil Servis’i açma, sonrasında da ünitenin ameliyathanesinden tüm branşlardaki polikliniklerine kadar tam teşekküllü olarak hizmet sağlaması için söz verdik. Bugün ilk sözümüzü tutuyoruz. Bolu’ya hayırlı uğurlu olsun! Bakanlığımızın desteğiyle hastanemizi yeniden eski günlerine kavuşturacağız. Hastanemiz tam teşekküllü olarak, Bolu’nun çevresine hatta sağlık turizmi anlamındaki adımlarımızla birlikte hem Türkiye’ye, hem de yurtdışına hizmet sağlamasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

“REKTÖRÜMÜZÜ VE DEKANIMIZI DA ARAMIZDA GÖRMEK, MUTLULUĞUMUZU PAYLAŞMAK İSTERDİK”

Ercoşkun, açıklamalarının son bölümünde ise, şunları söyledi: “Bugün bu hizmetten dolayı mutluyum ama ufak bir kırgınlığımı da ifade etmek istiyorum. Bugün İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Ünite Acil Servisi açılışı için burada bulunuyoruz. Bugün dolayısıyla rektörümüzden, dekanımıza kadar tüm arkadaşlarımızın da aramızda olmaları gerekirdi. Belki çok önemli işleri vardır. Bir şey diyemiyorum. Eğer biz Bolu’da yaşıyor ve paylaşıyorsak, nimeti de külfeti de beraber paylaşacağız. Ne yapacaksak beraber yapacağız. Umarım bundan sonra atacağımız adımları da hep beraber atarız. Bu çalışmaya katkı veren, çalışan, emek veren, herkese şahsım ve AK Partim adına teşekkürlerimi sunuyor, şükranlarımı arz ediyorum. Cenab-ı Hak utandırmasın.”

“İZZET BAYSAL’IN EMANETİNE HİZMETLERİMİZLE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Törende davetlilere seslenen son konuşmacı Vali Aydın Baruş ise, şunları söyledi: “Artık kamu hizmetlerinin vatandaşın isteğine göre verilmesi devletlerin önceliği konumunda. Bu temel hizmetlerden biri de sağlık hizmeti. Sağlık hizmetini başarıyla yürütemeyen devletler vatandaşlarının gözünde güvenini kaybediyor. Bu önemli kamu hizmetinin talebe uygun şekilde verilmesi içinde devletimiz ve hükümetimiz çok yoğun çaba sarf etmekte. Sevindirici olan şu ki; Geçmişte en çok şikayete konu olan sağlık hizmetleri bugün vatandaşın gözünde en fazla memnuniyet duyulan kamu hizmeti haline geldi. Bu başarıyı gece gündüz mesai yapan sağlık çalışanlarımıza, Sağlık Bakanlarımıza ve Başbakanlarımıza borçluyuz. Bolu’nun hafızasında unutulmaz yer etmiş rahmetli İzzet Baysal’ın Bolu’ya hediye ettiği bu kurumun daha iyi ve daha aktif hizmet vermesi amacıyla güzel çalışmalar yapıldı. Acil Servisimizin tadilattan geçirilerek yeniden hizmete sunulması İzzet Baysal Vakfımızın endişelerini giderecek bir çalışmadır. Diğer servislerinde hizmete açılmasını heyecanla bekliyoruz. Tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, bu hizmetin Bolu Halkı’na ve sağlık çalışanlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

ACİL SERVİS YENİDEN BOLULULARIN HİZMETİNDE

Konuşmaların ardından protokol ve İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri, büyük hayırsever İzzet Baysal’ın ölümsüz ismini taşıyacak olan Acil Servis’in açılış kurdelesini birlikte kesti. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, Tıbbi ve İdari Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Abdullah Danışman ve Mali Hizmetler Başkanı Ali Rıza Zor, Acil Servis’i gezdirerek davetlilere bilgiler verdi. Protokol üyeleri ve davetliler modern teknolojik yatırımlarla donatılan ve yenilenen yüzüyle hizmete açılan Acil Servis için beğenilerini dile getirdi. Açılış töreni düzenlenen kokteylle sona erdi.


Editör: E. Candan