Velioğlu Gelinen nokta umut verici

16 ay önce uygulanmaya başlanan Afiliasyon Protokolü ile ortadan kalkan 2. Basamak Devlet Hastanesi'nin tekrar oluşturulmasının ardından başarılı sonuçlar alınmaya başlandı.

Velioğlu  Gelinen nokta umut verici
21.12.2015 - 22:33

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “16 ay önce uygulanmaya başlanan Afiliasyon Protokolü ile ortadan kalkan 2. Basamak Devlet Hastanesi'nin tekrar oluşturulmasının ardından başarılı sonuçlar alınmaya başlandı. Hizmet verimliliğimiz arttı, hasta şikayet başvuruları yüzde 90'a yakın azaldı. Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Ünitesi'nde yapılmakta olan tadilat sonrasında Acil Servis, Palyatif Bakım Merkezi, Ameliyathane, Yoğun Bakım ve nitelikli yatak statüsüne kavuşacak kliniklerde hizmet vererek, daha çok insanımıza sağlık hizmeti sunabileceğiz" dedi.

Bülent Velioğlu başkanlığındaki Bolu Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Yönetim Kurulu ve üyeleri, Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği’ni ziyaret etti. Ziyarette gazeteciler, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu ile İdari ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Abdullah Danışman’la buluştu. Ziyarette, sağlıkta son dönemde gerçekleşen değişim ve dönüşüm hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca Kamu Hastaneleri Birliği çatısı altında hizmet veren hastanelerde hayata geçirilen teknolojik ve fiziksel yatırımlar hakkında gazetecilere bilgi verilerek tadilat alanlarındaki değişiklikler yerinde gözlemlendi.

"KAMU HASTANELER BİRLİĞİ 2.BASAMAK (İZZET BAYSAL DEVLET HASTANESİ) OLUŞTURULMASINA YÖNELİK UYGULAMADAN BAŞARILI SONUÇLAR ALDI"

Sağlıkta uygulanan afiliasyon süreci hakkında bilgiler aktaran Tahaoğlu, “Hastanemizin yatak doluluk oranı 2. Basamak ( İzzet Baysal Devlet Hastanesi) uygulaması sonrasında arttı.

Ünitemiz tam kapasiteyle hizmet veriyor. Eleştirilere maruz kaldığımız bu noktada verilere baktığımızda Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği olarak başarılı bir çalışma yaptığımız ortadadır. Hasta memnuniyetinde de gözle görülür oranda ciddi bir artış söz konusu. 2. Basamak uygulaması sonrası, hasta şikayet başvurularının yüzde 90'a yakın seviyede azaldığını söylemek mümkün. Hasta memnuniyetini esas almak, marka ve model sağlık kuruluşları oluşturma hedefimizde başarıyla yol almaya devam ediyoruz” diye konuştu.

MERKEZ ÜNİTE ACİL SERVİS HİZMETİNE SAYILI GÜNLER KALDI

Op. Dr. Tahaoğlu açıklamalarının devamında, Kamu Hastaneleri Birliği çatısı altında hizmet veren hastanelerde son dönemde hayata geçirilen teknolojik ve fiziksel yatırımları da aktardı. Gazetecilere İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesinde oluşturulan ve önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan Acil Servis Ünitesi’ni gezdiren Tahaoğlu, ünitenin oluşumu için yapılan çalışmaları yerinde anlattı. Ünitenin devreye sokulması için son rötuşların yapıldığını bildiren Tahaoğlu, teknolojik yatırımların dizaynı sonrası ünitenin hizmet vereceğini bildirdi.

PALYATİF BAKIM MERKEZİ

Tahaoğlu, gazetecilere ayrıca, ünite de oluşumuna devam edilen Palyatif Bakım Merkezi’ni de gezdirdi ve çalışmaları yerinde anlattı. Tahaoğlu, "Kronik hastalıklarda (Kanser, Santral Sinir Sisteminin inme tarzı hastalıkları vb.) başta ağrı olmak üzere hastayı ve yakınlarını etkileyen durumların tedavi sürecinde tespit edilerek önlenmesi veya giderilmesini hedefleyen bu merkezimizin hizmete girmesine de az bir süre kaldı. Bu çalışmalarımızı da tüm hızıyla sürdürüyoruz. Çalışmalar tamamlandığında bu merkezimiz 14 yatak kapasitesi ve tam donanımla hastalarımıza hizmet verecek” diye konuştu.

BGC BAŞKANI VELİOĞLU: YAPILAN HİZMETLER YARINLAR İÇİN BİZLERİ DAHA DA UMUTLANDIRDI

Tahaoğlu'nun açıklamaları sonrası konuşan BGC Başkanı Bülent Velioğlu, hastanede yapılan çalışmaların sevindirici ve Bolu kamuoyu adına memnuniyet verici olduğunu söyledi. Velioğlu, şöyle konuştu: "Burası hepimizin hastanesi. Yapılan başarılı çalışmalar bizleri gururlandırıyor. Bizlerde basın olarak bu güzellikleri kamuoyuyla paylaşma görevimiz var. Yapılan çalışmaları gazeteci arkadaşlarımızla yerinde gözlemlememiz, bilgilendirilmemiz oldukça iyi oldu. Gördüklerimiz ve Kamu Hastaneleri Birliği yönetimimizin aktardığı bilgiler bizleri yarınlar için oldukça umutlandırdı.

Bu başarılarından dolayı başta Metin Tahaoğlu'nu ve beraberindeki ekip arkadaşlarını tebrik ediyoruz" dedi. Tahaoğlu, Velioğlu'nun bu açıklamalarını ise, "Özverili bir çalışma gerçekleştirdik. Bu özverili tabloyla ortaya çıkan hizmetlerden tüm Bolu Halkı faydalanacaktır" sözleriyle karşıladı. Kamu Hastaneler Birliği yöneticileri ve gazeteciler, önümüzdeki günlerde hizmete açılacak Acil Servis’in önünde objektiflere poz vererek, ziyareti ölümsüzleştirdi. Tahaoğlu'ndan sağlıkta gerçekleştirilen son dönem çalışmalar hakkında bilgiler alan gazeteciler, çalışmaların Bolu’ya ve halka hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, Kamu Hastaneleri Birliği'nden ayrıldı.


Editör: E. Candan