Ercoşkun seçimi değerlendirdi

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, seçimin ardından yaptığı açıklamada, "Milletimiz yine sandıkta cevabını verdi. Ak Parti demek, tek başına iş başına demek" dedi.

Ercoşkun seçimi değerlendirdi
2.11.2015 - 21:02

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, seçimin ardından yaptığı açıklamada, "Milletimiz yine sandıkta cevabını verdi. Ak Parti demek, tek başına iş başına demek" dedi.

Türkiye, 1 Kasım seçimlerinde istikrar diyerek yeniden Ak Parti'yi tek başına iktidar yaptı. Bolu'da oy oranını artıran Ak Parti, artan oyuna rağmen yine bir milletvekilini CHP'ye kaptırınca buruk sevinç yaşadı. Seçimlerin ardından açıklamalarda bulunan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "Dün Ak Parti'ye oy verenlere 'dağdaki çobanın oyu bizimkiyle bir mi' diyenler, 'göbeğini kaşıyan adamların oyuyla bizimkiler bir mi' diyenler, Ak Parti'ye oy veren inekler diye tabir ettikleri, hatta bugün bir gazetenin manşetinde beyin resmi koyup, oy kullanırken 'beyninizi de yanınızda götürün' diyenlere en güzel cevabı milletimiz yine sandıkta, o sağduyusuyla, vatanına, milletine bağlılığıyla verdi” şeklinde konuştu.

"BİRİLERİ SADECE BİR MİLLETVEKİLİNİ İSTEDİ"

Türkiye’de yeniden bir tarih yazıldığını vurgulayan Ali Ercoşkun, "Hala da tarih yazılıyor. Her türlü engele rağmen, tabiri caizse 7 düvelin karşı çıktığı, sadece Türkiye’nin değil, aslında bölgenin ve Müslüman dünyasının gözlerinin üzerinde olduğu bir seçim atmosferi yaşadık. Bolu’da tarihi bir başarıya hep birlikte imza atıyoruz. Biz bu davada 3 milletvekilliğinin üçünü de almak için yola çıkarken, birileri sadece bir milletvekilliğini hesap edip, ona yönelik adım atıyor. Biz belki bunu kazanmanın veya kaybetmenin derdini taşırken, onlar tek bir kişi için hareket ediyorlar. Ama biz biliyoruz ki bu dava şahısların üzerinde yükselen bir dava değil" diye konuştu.

"AK PARTİ DEMEK TEK BAŞINA İŞ BAŞINA DEMEK"

Çıkan sonucun üzerlerindeki yükü daha da ağırlaştırdığını ifade eden Ercoşkun, şöyle devam etti; "İnşallah önümüzdeki süreçte Cenab-ı Hak hakkını vermeyi bizlere nasip eder. Bugüne kadar elde ettiğimiz tecrübelerle bundan sonra da el ele, omuz omuza, kol kola bu davayı hak ettiği noktaya götürebilmek için elimizden gelen gayreti ortaya koyarız. Ama bu netice şunu göstermiştir; seçimin her aşamasında söylediğimiz, vatanımızın, milletimizin birliğine, beraberliğine, dirliğine vesile olsun demiştik. Bu da şunu gösteriyor ki, Ak Parti demek vatan demek, millet demek, bayrak demek, Ak Parti demek tek başına iş başına demek."


Editör: E. Candan