Ercoşkundan abi tavsiyesi

AK Parti Bolu Milletvekili ve 1'inci sıra adayı Ali Ercoşkun, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a sert tepki göstererek, “Açıklamaları, Valilik makamına yapılmış bir saygısızlık olarak görüyorum. Kimse bu makam üzerinden polemiklerle siyasi rant elde etmeye çalışmasın” dedi.

Ercoşkundan abi tavsiyesi
15.10.2015 - 18:20

Bolu Valisi Aydın Baruş’un kendisine hakaret ettiği iddiasıyla CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan hakkında 100 bin TL tazminat davası açmasının ardından, Özcan düzenlediği basın toplantısında Vali Baruş’a sert sözler sarfetmişti.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun da bir açıklama yaparak, “Bütün makamlarda olduğu gibi bu makam da kimsenin kişisel, şahsi koltuğu değil. Dolayısıyla biz Bolu’da yaşayan tüm insanlar ve iktidarıyla, muhalefetiyle, tüm siyasetçiler olarak devleti temsil eden Valilik makamına saygı duymamız gerekir.

Devletin varlığını ve birliğini temsil eden Valilik makamına ne kadar saygı duyarsak, hal ve hareketlerimize, tavırlarımıza, davranışlarımıza bunu ne kadar yansıtırsak, o zaman millete hizmet etme noktasında da bize verilen emaneti en iyi şekilde temsil etmiş oluruz” diye konuştu.

Açıklamalarının devamında, Valilik makamı üzerinden siyaset yapılmaması ve popülarite peşinde koşulmaması gerektiğini savunan Ercoşkun, “Muhalefet partisi milletvekili arkadaşımızın Sayın Valimiz Aydın Baruş’la ilgili yapmış olduğu açıklamaları, valilik makamına yapılmış bir saygısızlık olarak görmek durumundayız. Kimse kendisinde sınırsızca hakaret etme ve bu hakaretin üstünden oluşacak polemikle siyasi rant elde etmeye çalışmasın. Geçtiğimiz dönemlerde devletin valisi sözünü ağzından eksik etmeyenler, bu süreçte de bir hata yaptılarsa bu hatayı olgunlukla kabul etmeli ve bundan sonraki hal ve hareketlerini, tutumlarını da buna göre düzeltmeleri lazım. Valilik makamının bu manada her türlü siyasi polemikten ayrı tutulması gerektiğini ve hak ettiği saygıyı da bu manada göstermesi gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi.


Editör: E. Candan