Vatandaşın isyanı

AK Parti Bolu 2.Sıra Milletvekili Adayı Fehmi Küpçü’nün Göynük ilçe ziyareti sırasında vatandaşın PKK terör örgütüne sırtını dayadığını açıkça sergileyen HDP’ye tepkisi kameralara yansıdı.

Vatandaşın isyanı
14.10.2015 - 11:19

 

AK Parti Bolu 2.Sıra Milletvekili Adayı Fehmi Küpçü’nün Göynük ilçe ziyareti sırasında vatandaşın PKK terör örgütüne sırtını dayadığını açıkça sergileyen HDP’ye tepkisi kameralara yansıdı. Vatandaş, “PKK-HDP almış başını gitmiş. Ortalık pisliğe dönmüş. Bunu anca siz temizlersiniz” sözleri ile ülkenin AK Parti’ye ihtiyacı olduğunu yineledi.

TBMM Divan Kâtip Üyesi ve 2.sıra Bolu Milletvekili Adayı Fehmi Küpçü gün boyu süren çalışmalarda Göynüklülere istikrarın devamı için çağrıda bulundu. Köylülerle sohbet eden ve bol bol dua alan Küpçü, “Allah ülkemiz açısından hayırlar getirsin, istikrar versin. Sizler neyin ne olduğunu zaten çok iyi biliyorsunuz. Bizim derdimiz ülkemizin gelişmesi, dönüşmesi ve büyümesi.  O başınızdaki başörtüsüyle, ağzınızdaki muteber dua ile yola devam edelim” diyerek vatandaştan destek istedi.

Ziyaretler sırasında Fehmi Küpçü ile sohbet eden bir vatandaş, PKK terör örgütü ve HDP’yi sert sözlerle eleştirdi. AK Parti hükümetinin terörle mücadele konusunda önemli adımlar attığını ve bu mücadelenin devam etmesi gerektiğini vurgulayan vatandaş, terör örgütü PKK ile birlikte hareket eden HDP’nin ülkeyi kaosa sürüklediğini ifade etti.

“ONLARIN HEPSİ HİKAYE”

AK Parti hükümeti tarafından son 13 yılda demokrasi alanında büyük adımlar atıldığını kaydeden vatandaş, 7 Haziran sonrası oluşan tabloya isyan ederek “PKK-HDP almış başını gitmiş. Ortalık pisliğe dönmüş. Bunu anca siz temizlersiniz. Biz arka planda size dua ediyoruz. Emniyet ve askeri şura hepsi ayaklanıyor bunlara karşı ama biz daha ayaklanmadık, halk ayaklanmadı daha. Halk ayaklanırsa onlar bir kaşık suda boğulur. Onların hepsi hikaye, hepsi fasa fiso, hepsi bir avuç çapulcu. Bugün devlet Erzincan’daki Hava İkmal taburunu gönderse doğuya, onları boğar, perişan eder” ifadelerini kullandı.

“DEVLETİMİZ GEREKENİ YAPIYOR”

Devletin gerekeni yaptığına inandığını belirten vatandaş sözlerini şöyle sürdürdü; “Devletimiz yine Allah razı olsun gerekeni yapıyor. Bu devletin arkasında Mesut Yılmaz’ların, Tansu Çiller’lerin olduğu gibi illegal örgütler yok. Onların zamanında Abdullah Çatlı’ları, Korkut Eken’leri, Haluk Kırcı’ları vardı. Ama şimdi devletimiz bunlara müsaade etmiyor. Demokrasi diyor, demokrasi diyor. Bazen bende kızıyorum Ak Parti’ye bunlara bu kadar rahat bir ortam sağladığı için. Meclise soktun 80 tane milletvekilini, al işte her şey yapıyorsun bunlara ama olmuyor. Bunlara neyin demokrasisini yapacaksın? O yüzden şuurlu hareket etmek, güzel hareket etmek lazım. Biz arka planda size sadece dua ediyoruz. Allah yardımcınız olsun.”

“GELİN BU OYUNU BİRLİKTE BOZALIM”

Vatandaşın bu konuşmasından oldukça etkilenen Küpçü’de, vatandaşın artık gerçekleri gördüğünü ve bu oyunu bozmak için AK Parti’nin yeniden tek başına iktidarda olmasının şart olduğunu söyledi. Diğer aday arkadaşları ile birlikte AK Parti’yi yeniden iktidara taşımak için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Küpçü vatandaşlara seslenerek, “Gelin bu oyunu birlikte bozalım. Ülkemizi kaosa sokmaya çalışanlara, birlik ve beraberliğimizi engellemek için kandan beslenenlere en güzel cevabı sandıkta verelim” dedi.


Editör: E. Candan