İstinat duvarı çöktü evlere su bastı

Bolu’da gece sabaha karşı 30 dakika boyunca etkili olan yağmur sonrasında bir sitenin istinat duvarı çökerken, ev ve iş yerlerini de su bastı.

İstinat duvarı çöktü evlere su bastı
30.09.2015 - 19:46

Bolu’da gece sabaha karşı 30 dakika boyunca etkili olan yağmur sonrasında bir sitenin istinat duvarı çökerken, ev ve iş yerlerini de su bastı. İtfaiye kipleri sabahın ilk ışıklarına kadar su basını yaşanan bölgelerde çalışmalarını sürdürdü. 
Bolu’da gece yarısı etkili olan yağmur yağışı ev ve iş yerlerinde su baskınlarına neden olurken, Çakmaklar Mahallesi’nde bulunan Sera Sitesi’nin istinat duvarı büyük bir gürültüyle çöktü. Sitede oturan vatandaşlar korku içinde evlerinden çıkarken, toprak kayması yaşanan bölgede vatandaşlar geceyi dışarıda geçirdi. Site sakinlerinden Zafer Yıldırım, yağmur yağışının şiddetini arttırması sonrasında büyük bir gürültüyle duvarın çöktüğünü söyledi. Yıldırım, “Gece büyük gürültüyle uyandık. Ev sallandı. Toprağın yürüdüğünü gördük. İstinat duvarı çökünce ev sallandı. Eve giremiyoruz” dedi.
Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri sabahın ilk ışıklarına kadar su baskını yaşanan bölgelerde çalışma yaptı. İtfaiye ekipleri Özellikle Sümer Mahallesi, Alpagut Mahallesi ve Kültür Mahallesi’nde alt katlarda yaşanan su baskınlarına müdahale etti.


Editör: E. Candan