Muhtarlar istikrar istiyor

Bolu’da AK Parti, seçimler öncesi ilk sivil toplum kuruluşu ziyaretini farklı 3 çatı altında toplanan köy ve mahalle muhtarlarına gerçekleştirdi.

Muhtarlar istikrar istiyor
28.09.2015 - 20:02

Bolu’da AK Parti, seçimler öncesi ilk sivil toplum kuruluşu ziyaretini farklı 3 çatı altında toplanan köy ve mahalle muhtarlarına gerçekleştirdi.  

AK Partili siyasilerin ve dernek başkanlarının önemli açıklamalarda bulunduğu ziyarette konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Özen, “Mevcut tabloda iktidara en yakın Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Madem koalisyon olmuyor tek başına iktidara yakın partinin puanı arttırması gerekiyor” dedi.  Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Otacıoğlu ise 7 Haziran sonrası artan terör olaylarına ve ülkede oluşan siyasal ve ekonomik istikrarsızlığa değinerek, “Bunların olmaması için güçlü, tek başına iktidar gerekiyor. Tek başına iktidarın neleri başardığını gördük. İnşallah önümüzdeki seçimde ülkemiz yeniden tek başına iktidara kavuşur” diye konuştu.

AK Parti 26. Dönem Bolu Milletvekili Adayları Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve Fatih Metin, Muhtarlar Derneği, Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği ve Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği’i ziyaret ederek muhtarlarla bir araya geldi. Pazartesi günü öğleden sonra gerçekleşen ziyaretlerde İl Başkan Vekili Zekai Öztürk, Merkez İlçe Başkanı Adil Esen ve il ve merkez ilçe teşkilatından yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

ÖZTÜRK: “ŞEYTAN EÛZÜ BİLLÂH’TAN, CHP’DE BESMELEDEN RAHATSIZ OLUYOR”

Ak Partili siyasetçiler gerçekleşen ziyaretlerde birer konuşma yaparak, 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi muhtarlara önemli mesajlar verdi. İlk olarak muhtarlara hitap eden İl Başkan Vekili ve Teşkilat Başkanı Zekai Öztürk, 7 Haziran sonrası Ülkede yaşanan belirsizliğe dikkat çekerek, “Bizim açımızdan 7 Haziranda sonuç arzu ettiğimiz gibi olmadı. Ama gördük ki 2 aylık süreçte bu durum milletimizin de arzu etmediği bir durum olduğu ortaya çıktı. Sizler hem hizmetlerin aksamasında, hem insanların ticari işlerinin ya da günlük hayatlarındaki huzursuzluğuna bizzat şahit olan insanlarsınız. 1 Kasım seçimleri bu durumu düzeltme için önemli bir şans” diye konuştu. Öztürk ayrıca, AK Parti’nin seçim şarkısı olan ‘Haydi Bismillah’ın CHP’nin başvurusu üzerine yasaklanmasına da değinerek, “Şeytan Eûzü Billâh’tan rahatsız olur, gördük ki CHP’de besmeleden rahatsız oluyor. Bizler bugüne kadar halkımızın değerleri ile siyaset yaptık, bundan sonra yapmaya devam edeceğiz” dedi.

ERCOŞKUN: “ÜLKENİN İSTİKRARA İHTİYACI VAR”

İlk ziyareti muhtarlara yaptıklarını belirten Bolu Milletvekili 1. sıra adayı Ali Ercoşkun ise muhtarların en yakın mesai arkadaşları olduğunu söyledi. “Hep birlikte yapmış olduğumuz hizmetler ortada” diyen AK Partili siyasetçi, “Ama bundan daha fazlasını yapabilmek için önümüzdeki dönem ülkenin ve milletimizin istikrara ihtiyacı var. Bu istikrara Bolu olarak bizler ne kadar fazla katkı sağlayabilirsek, bir o kadar güçlü oluruz. Hükümetimizin, bakanlarımızın ve Başbakanımızın ülkeye-millete yaptığı hizmetlerden daha fazla pay alabilmek için bizim buradan kuvvetli bir şekilde gitmemiz lazım. Hep birlikte bugün bir olmamız, diri olmamız gerekiyor. Çünkü bu mesele devlet meselesidir. O nedenle El birliği ile omuz omuza birbirimize destek vermeliyiz” şeklinde konuştu.

KÜPÇÜ: “BAL YAPMAYAN ARI İSTEMİYORUZ”

TBMM Divan Kâtip Üyesi ve 2. sıra adayı Fehmi Küpçü ise bu dönem 3’lü ve güçlü bir Bolu istediklerini belirterek, CHP’li Tanju Özcan’ı isim vermeden eleştirdi. Her zaman milleti özne olarak kabul ettiklerini söyleyen Küpçü,  şunları söyledi:

“Bir tarafta milleti için çalışan, çabalayan ve üretenler var, bir tarafta da sadece konuşan biri. Allah aşkına muhalefet milletvekiline (Tanju Özcan) sorun kaç tane icraat yapmış, neye ilişkin hangi önergeleri ilk vermiş bir bakalım? Bize iğnesi olmayan, peteğine bal yapmayan arı lazım değil, bize hizmet eden er kişi lazım. Bal yapmayan arı istemiyoruz.  Sorarım size ‘Haydi Bismillah’ı YSK’ya getiren kim? Geldiğinde sorun Allah aşkına. Burada terör ve şehit cenazelerinden siyaset yapmak isteyen milletvekiline sorun Allah aşkına. İç Güvenlik Yasasına, Toma’ya molotof kokteyli atana ceza vermeye çalışan anlayışa karşı gelenlere, biz yüzünü peçe ile kapatarak teröre karışanlara karşı ceza verelim diye uğraşırken İç Güvenlik Yasasına oyunuz nasip oldu mu diye sorun?   

 “KİMSE BEDAVADAN KAHRAMANLIK YAPMASIN”   

Kusura bakmayın ama kimse bedavadan kahramanlık yapmasın bu memlekette. Böyle bir siyaset anlayışı olmaz, ben bir Bolulu olarak bundan esef duyuyorum. Bunu herkes duyması lazım. Sen İç Güvenlik Yasasına karşı duracaksın, İzzet Baysal Caddesinde HDP ile kol kola yürüyeceksin,  Selahattin Demirtaş ile senin parti büyüklerin ‘çakkk’ yapacak, ‘nasıl salladık’ diyecek sonra da bedavadan milliyetçilik yapacaksın. Yok, yemezler! 1 Kasım seçimleri inşallah hayır olur, bereket olur.”

METİN: “BİZ HİZMET ÜRETMEYİ TERCİH EDERİZ”

Geçmişte 1 dönem Bolu Milletvekilliği ve Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan 3. sıra adayı Fatih Metin’de yaptığı konuşmada, muhtarlarla birlikte büyük hizmetlerin altına imza attıklarını söyledi.

Metin, 3 milletvekili ile Bolu’yu güçlü bir şekilde temsil etmeyi arzuladıklarını belirterek, “Muhalefet partisi milletvekilinin hiçbir varlığının olmadığını 4 buçuk yılda hep birlikte gördük. Bizim 3 milletvekilimiz ve yerel yönetimimizle beraber Ankara’daki bütün dinamikleri harekete geçirip Bolu’muza hizmet olarak dönmesi en büyük amacımızdır. Bu konuda da yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz laf üretmekten ziyade hizmet üretmeyi tercih ederiz. Allah’ın izniyle 3-0’a yönelik desteğinizi bekliyoruz. 3-0 için CHP’nin oyu düşmesi lazım, inşallah düşüreceğiz” diye konuştu.

MUHTARLARDAN AÇIK DESTEK

AK Partili siyasetçilerin 3 ziyaretinde de muhtar dernekleri büyük destek verdi. Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Özen, ziyarette yaptığı konuşmada ülke menfaatleri gereği AK Parti’ye açık destek verdini söyledi.

ÖZEN: “TEK BAŞINA İKTİDAR ŞART”

Süreçte muhtarlara büyük iş düştüğünü belirten Özen, “Başkanlık sistemi tam anlatılamadı. Bunun karşısında da HDP barajı aştı. Tek vücut olmalı, birlik beraberlik sağlanmalıydı. Mevcut tabloda iktidara en yakın Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Madem koalisyon olmuyor tek başına iktidara yakın partinin puanı arttırması gerekiyor. O yüzden 1-2 puan artırılmalıdır. Tabi muhtarlar olarak bizlere de büyük iş düşüyor. Muhtarın siyasi parti olmaz, niye olmaz? Bizde seçilerek geliyoruz. Biz demokrasinin tabandaki temsilcileriyiz. Ak Partili’sinin de, CHP’lisinin de, MHP’lisinin de oyları ile seçiliyoruz. Halkı yönlendirmede nasıl görev alıyorsak, bu seçimlerde de ektin görev alalım. Ülkemizin şu seçimlerde yaşadığımız bunalımdan çıkmasını ümit ediyorum. 1 Kasım seçimi inşallah tek başına iktidarlar getirir. Ben bunu arzu ediyorum. Sayın vekil adaylarıma başarılar diliyor, kendilerini destekliyorum" şeklinde konuştu.

OTACIOĞLU: “İNŞALLAH GÜÇLÜ, DENEYİMLİ BİR İKTİDAR GELİR”

Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Otacıoğlu ise 7 Haziran sonrası artan terör olaylarına ve ülkede oluşan siyasal ve ekonomik istikrarsızlığa değinerek, “Bunların olmaması için güçlü, tek başına iktidar gerekiyor. Yatırımlar duruyor. Vatandaşımızın tabloyu iyi değerlendirip ona göre oy vermesi gerekiyor. Tek başına iktidarın neleri başardığını gördük. İnşallah önümüzdeki seçimde ülkemiz yeniden tek başına iktidara kavuşur. İnşallah güçlü, deneyimli bir iktidar gelir. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

ÇALIŞKAN: “EN KÖTÜ HÜKÜMET HÜKÜMETSİZLİKEN İYİDİR”

Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan’da koalisyonla sonuçlanan 7 Haziran sonrası hükümetin kurulamaması nedeniyle rahatsızlığını dile getirerek,  “Yapılan ya da yapılamayanları her zaman birlikte değerlendiriyoruz. Bolu gelişmekte olan bir ilimiz. Biz birbirimize yabancı değiliz. Sayın bakan yardımcımız ile daha önce önemli çalışmalara imza attık. Allah yolunuzu açık etsin. Şuanda her zamankinden daha da birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. En kötü hükümet hükümetsizliken iyidir” dedi. Ziyarette söz alan Semerkant Mahallesi Muhtarı Enver Tunç’ta, AK Partili siyasilere teşekkür ederek “Hayal gibi görülen hizmetleri ayağımıza getirdiniz. Doğalgaz bizler için hayaldi. Bizlerde beklenti her geçen gün daha da arttı. Hizmet geldikçe halkımızın ufku açıldı. O nedenle sizlere çok teşekkür ediyoruz. Her zaman destekçiniziz” diye konuştu.


Editör: E. Candan