Boluda terörü lanetlediler

Bolu’da çok sayıda sivil toplum kuruluşunun içinde bulunduğu Sivil İnisiyatif Grubu tarafından ‘teröre lanet’ mitingi düzenlendi.

Boluda terörü lanetlediler
30.08.2015 - 23:07

Bolu’da çok sayıda sivil toplum kuruluşunun içinde bulunduğu Sivil İnisiyatif Grubu tarafından ‘teröre lanet’ mitingi düzenlendi.
Bolu Belediye Meydanı’ndan başlayan yürüyüşe Memur-Sen, Kamu-Sen, Türk Ocakları Bolu Şubesi, Türk-İş, Bolu Tabipler Odası başta olmak üzere çok sayıda sivil tolum kuruluşu destek verdi. Siyasi parti ve kurumların bayraklarının yer almadığı yürüyüşte Türk bayraklarıyla yürüyen bin kişi terör örgütü PKK’ya sloganlarla tepki gösterdiler. Bolulular ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, Şehidim rahat uyu’ sloganları atarak Kardelen Meydanı’na kadar yürüdü. Dev Türk bayrağının taşındığı yürüyüşe vatandaşlar da ev ve iş yerlerinden destek verdi.
Kardelen Meydanı’nda şehitlerin isimleri okunarak, “Burada” diye slogan atıldı. Şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Sivil İnisiyatif Grubu adına basın açıklamasını okuyan Hüseyin Aykan, “Son zamanlarda yaşanan terör olayları sonrasında hepimizin yüreği yanarken, yeni bir oyunun daha hayata geçirildiğini ibretle izliyoruz. Vatan evlatlarına hain pusular kurarak alçakça saldırılar düzenleyerek toprak parçası koparmak isteyenler hem hukuk, hem Milet hem de Allah nezdinden hak ettikleri cezayı er ya da geç bulacaklardır. Hain saldırılarda şehit olan şehitlerimize minnettarız. Hepsini rahmetle anıyoruz. Terör örgütü nifakları bu halkın öfkesini patlama noktasına geldiğini iyi bilmelidirler” dedi.


Editör: E. Candan